Ryszard Kalisz: w przyszłym parlamencie może zabraknąć lewicy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 13:13
- SLD i ten twór, który chcą zrobić z inną nazwą to będzie znowu SLD, tylko inaczej się nazywające - mówi w magazynie "Z kraju i ze świata" Ryszard Kalisz.
Audio
  • Ryszard Kalisz o sytuacji polskiej lewicy (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski wyraził wcześniej nadzieję w "Sygnałach dnia" na wspólną listę wyborczą lewicy. Nowy komitet wyborczy, jego zdaniem, niekoniecznie musi mieć w nazwie "SLD".

Zdaniem Ryszarda Kalisza, zmiana nazwy nie wystarczy. - To musi być całkowicie nowa istota partii politycznej. Po pierwsze partia, która rozumie to, co w Polsce się dzisiaj dzieje - zaznacza gość Jedynki i dodaje, że jego zdaniem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym parlamencie nie będzie lewicy.

Ryszard Kalisz zdradza, że nie będzie startował w październikowych wyborach parlamentarnych z wielu powodów. - Jestem w polityce zawodowo od 18 lat, a mam swój wcześniejszy zawód i przez cały czas czuję się adwokatem. Chcę do tego wrócić - mówi poseł. - To wszystko, co dzieje się w parlamencie już mnie nie fascynuje. W polityce pozostanę, ale mam nadzieję, że poza parlamentem dużo lepiej wykorzystam to, co wiem, wykonując zawód adwokata - ocenia rozmówca Zuzanny Dąbrowskiej.

Ryszard Kalisz mówił także o ławnikach, którzy w jego opinii zarabiają "śmieszne pieniądze" i o tym, co powinno zrobić Ministerstwo Sprawiedliwości, aby to zmienić.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Ryszard Kalisz (poseł, szef stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska")

Data emisji: 15.06.2015

Godz. emisji: 12.35

kh/tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2015-06-15 16:35 Zgłoś
Słusznie, już nie ma zapotrzebowania na lewaków otwartych na wszystkie odstępstwa od natury, Polacy brzydzą się filozofią gender, brzydzą się lewicą w ogóle. Polska tęskni do wartości. Inna sprawa, że prawdziwej prawicy to wśród partii liczących się na razie nie ma. PiS jest partią centrową, próbujących pogodzić wodę z ogniem, czyli socjalizm żenią z wartościami chrześcijańskimi, zobaczymy, jak im ten kompromis wyjdzie. PO o ile będzie odgrywało jakąś rolę, to zupełnie bezideowe ugrupowanie, które ma jeden cel - władza, za wszelka cenę. Można by rzec, że przez tę koalicję z PSL-em, mniejszy PSL zaraził większa PO swoją filozofią na polityczny byt w każdych okolicznościach. A więc lewica zakorzeniła się na dobre w polskim parlamencie i trudno będzie ją wykorzenić. Nie traćmy jednak nadziei

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: martwię się o kondycję całej lewicy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 08:08
- Nie boję się o los SLD, byliśmy zamykani w trumnie wyborczej wielokrotnie - mówił w "Sygnałach dnia" sekretarz generalny Sojuszu. Krzysztof Gawkowski ma nadzieję na wspólną listę wyborczą lewicy - a komitet wyborczy jego zdaniem niekoniecznie musi mieć w nazwie "SLD".
rozwiń zwiń