Bogdan Borusewicz: zmiany wzmacniają rząd

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 13:14
- Nowi ministrowie dają szansę na to, by Platforma Obywatelska z tego kryzysu powyborczego wyszła - ocenił w radiowej Jedynce marszałek Senatu.
Audio
  • Bogdan Borusewicz o nowych ministrach w rządzie Ewy Kopacz (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Bogdan Borusewicz
Bogdan Borusewicz Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Bronisław Komorowski powołał we wtorek trzech nowych ministrów. Kardiochirurg i transplantolog prof. Marian Zembala pokieruje resortem zdrowia. Poseł PO Andrzej Czerwiński objął Ministerstwo Skarbu Państwa, a były wioślarz, mistrz świata i mistrz olimpijski Adam Korol został ministrem sportu.
Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Serwis specjalny>>>
Do wyborów parlamentarnych pozostały 4 miesiące. Czy nowym członkom rządu uda się w tym czasie cokolwiek zrobić? - Nie obawiam się tego, że czasu jest mało, ponieważ mam nadzieję, że przed nimi kolejne 4 lata po wyborach - stwierdził Bogdan Borusewicz. - To są dobrzy ministrowie, bardzo dobrze wybrani. Każdy z nich jest specjalistą w swojej dziedzinie - dodał gość Jedynki.
Zmiany w rządzie to pokłosie ujawnienia w zeszłym tygodniu akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej. W związku z tą sprawą z rządu odeszli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat i skarbu Włodzimierz Karpiński, a także wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski i gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Radosław Sikorski zrezygnował natomiast z funkcji marszałka Sejmu.
- Zmiana na tym stanowisku była konieczna. Dobrze, że Radosław Sikorski podjął decyzję o rezygnacji - ocenił Bogdan Borusewicz. Marszałek Senatu skomentował też w audycji informacje, że Andrzej Seremet może wkrótce przestać pełnić funkcję Prokuratora Generalnego.
Afera taśmowa. Czytaj więcej>>>

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Przemysław Szubartowicz

Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)

Data emisji: 16.06.2015

Godz. emisji: 12.21
kk/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką PO na marszałka Sejmu. "To dla mnie duże zaskoczenie"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 10:52
O tym, że PO chce wysunąć jej kandydaturę na stanowisko marszałka Sejmu dowiedziała się niedawno. Obecna rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w TVN 24, że nominacja partyjna jest dla niej nie tylko zaskoczeniem, ale również dużym zaszczytem.
rozwiń zwiń