X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dłużnicy alimentacyjni będą mniej bezkarni?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 13:10
- To zmiany w dobrym kierunku. Dobrze, że dłużnicy alimentacyjni będą zarejestrowani we wszystkich możliwych rejestrach dłużników - tak o nowych rozwiązaniach mówiła w Jedynce Agata Chełstowska analityczka Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych.
Audio
  • Agata Chełstowska (analityczka Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych) o nowych rozwiązaniach dotyczących dłużników alimentacyjnych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Nowe przepisy, które zaczną obowiązywać już od środy zakładają, że gminy będą miały obowiązek zgłaszać osoby, które nie płacą alimentów na dzieci do wszystkich biur informacji gospodarczej. Oznacza, że tacy rodzice mogą mieć poważne kłopoty z otrzymaniem kredytu.

Zdaniem Agaty Chełstowskiej, zmiany te mogą być szczególnie dotkliwe dla tych, którzy latami - mimo wyroku sądu - nie płacą na utrzymanie swojego dziecka.

- Nie powiedziałabym, że jest problem ze ściągalnością alimentów. Po prostu to katastrofa - mówiła. Według niej, alimenciarze czują się bezkarni również dlatego, że państwo nie do końca poważnie traktuje ten problem. Gość Jedynki wyjaśnia, jak jest możliwe uchylanie się od płacenia alimentów i jak takie osoby traktują sądy.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Agata Chełstowska (analityczka Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych)

Data emisji: 30.06.2015

Godz. emisji: 12.39

asop/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od 1 lipca dłużnicy alimentacyjni w rejestrach wszystkich BIG-ów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 11:51
Od 1 lipca dłużnicy alimentacyjni trafią do wszystkich rejestrów dłużników prowadzonych przez Biura Informacji Gospodarczej (BIG), a nie tylko wybranych przez dany samorząd. Przewiduje to wchodząca w życie 1 lipca nowelizacja kodeksu karnego.
rozwiń zwiń