Adam Bodnar: jestem wierny konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:40
- Niektóre środowiska starają mi się przypisać poglądy, którymi się nie charakteryzuję i nadać mi "gębę" - mówił w Jedynce Adam Bodnar, kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Skrajnie lewicowe poglądy zarzucił mu Mariusz Błaszczak z PiS.
Audio
  • Adam Bodnar o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Adam Bodnar
Adam BodnarFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Moje poglądy to wierność konstytucji i umowom międzynarodowym, które gwarantują ochronę praw jednostki - tłumaczy Adam Bodnar. Sam ideologicznie lokowałby się w brytyjskiej partii konserwatywnej.

Zapytany o małżeństwa osób tej samej płci, przyznał, że ma znajomych, którzy jeżdżą za granicę, by zawrzeć taki związek. Jednocześnie zaznaczył, że polska konstytucja wyraźnie wskazuje, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. - Rzecznik ma działać na rzecz praw i wolności, a nie przebudowy systemu aksjologicznego Rzeczpospolitej Polskiej - wyjaśnił iceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W trakcie rozmowy opisał też m.in. swój stosunek do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i nauczania religii w szkołach. Jak Adam Bodnar rozumie pracę RPO? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Kamila Terpiał

Gość: Adam Bodnar (kandydat na stanowisko RPO, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka)

Data emisji: 8.07.2015

Godzina emisji: 12.35

fc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy kandydatów na RPO: Zofia Romaszewska i Adam Bodnar

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 14:00
Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej zgłosiły kandydaturę wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Adama Bodnara na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość rekomenduje na to stanowisko Zofię Romaszewską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieludzkie traktowanie w Polsce. RPO podsumowała rok

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 18:10
Stosowania tortur nie stwierdzono, ale mamy do czynienia z przypadkami nieludzkiego traktowania w ośrodkach, w których ludzie w różnych formach są pozbawiani wolności - poinformowano na corocznej konferencji Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń