X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rolnicy chcą tylko wyrównania poniesionych strat"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 13:35
Niezależne zespoły będą oceniać szkody w uprawach wyrządzane przez dziki i inne zwierzęta. Na początek komisje pojawią się w powiecie białostockim. W tym rejonie, z powodu wirusa ASF, nie można było czasowo strzelać do dzików i ich populacja znacząco się zwiększyła.
Audio
  • Stanisław Kalemba o szkodach wyrządzonych w uprawach przez zwierzęta i wykupie ziemi (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Stanisław Kalemba
Stanisław KalembaFoto: W.Kusiński/PR

- Chronimy coraz bardziej zwierzęta i środowisko naturalne, ale coraz większe straty z tego tytułu ponoszą gospodarstwa rolne – powiedział w Jedynce Stanisław Kalemba, były minister rolnictwa. Zapewnił, że rolnikom zależy tylko na odszkodowaniach na miarę poniesionych strat.

Szacowanie szkód to ustawowe zadanie kół łowieckich. Zespoły będą jednak weryfikować wyceny po skargach rolników, którzy uznają, że koła zaniżają wypłaty. Kalemba przyznał, że rozwiązanie, gdy wycenę prowadzi tylko jedna strona, czyli koła łowieckie, jest nieprawidłowe. Jego zdaniem najlepszym wyjściem byłaby wycena prowadzona przez specjalistów z ośrodka doradztwa rolniczego. Na odszkodowania powinny natomiast po połowie składać się koła łowieckie i skarb państwa.

Gość audycji "Z kraju i ze świata" podkreślił, że białostocka inicjatywa to działanie oddolne. Ubolewał, że nie udało się podobnego rozwiązania ustanowić w Sejmie.

Kalemba mówił też o projekcie noweli ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, który reguluje odrolnienie dobrych jakościowo gruntów oraz o możliwości wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Stanisław Kalemba (były minister rolnictwa, członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji ds. UE)

Data emisji: 9.07.2015

Godz. emisji: 12.26

fc/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Agencji Nieruchomości Rolnej: polskiej ziemi nie wykupią obcokrajowcy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 13:24
- Żaden cudzoziemiec nie będzie w stanie przez znaczący okres czasu mógł uczestniczyć w obrocie nieruchomościami rolnymi w Polsce – zapewnia w Jedynce Leszek Świętochowski, prezes Agencji Nieruchomości Rolnej.
rozwiń zwiń