SKOK-i w TK. "Trudna materia do uregulowania"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:07
- Chciałbym żeby kasy SKOK zostały uratowane i żeby odbudowano tę sięć wspierającą słabych finansowo - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" senator PO Łukasz Abgarowicz.
Audio
  • Łukasz Abgarowicz o SKOK-ach w Trybunale Konstytucyjnym (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Na dwudniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się skargami dotyczącymi przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych
Na dwudniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się skargami dotyczącymi przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowychFoto: PAP

Trybunał Konstytucyjny może rozstrzygnąć przyszłość kas oszczędnościowo-kredytowych. Sędziowie podczas dwudniowego posiedzenia mają zbadać czy przepisy, na podstawie których działają SKOK-i, są zgodne z ustawą zasadniczą. Wnioski złożyły dwie grupy posłów PiS, senatorowie oraz prezydent Bronisław Komorowski. Rozprawę, ze względu na skomplikowany temat, zaplanowano na dwa dni. Trybunał obraduje w pełnym składzie.

Łukasz Abgarowicz mówi, że sprawa SKOK to "trudna materia do uregulowania i sprawa niemożliwa do rozstrzygnięcia w innym trybie".

- SKOK-i kosztowały już ponad 3,5 miliarda, z czego 3 miliardy 200 milionów poszły na zapłatę tym, którzy utracili swoje depozyty - mówi gość Jedynki i przypomina, że wiele kas już upadło, a niektóre mają programy naprawcze, ale sporo z nich jest nie do uratowania.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Łukasz Abgarowicz (senator PO)

Data emisji: 29.07.2015

Godzina emisji: 12.19

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burza wokół SKOK. Grzegorz Bierecki: czy problemem jest to, że ktoś pomnożył majątek?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 09:23
- Nie spodziewałam się, że ta operacja nagle stanie się pretekstem do wywołania niebywałej nagonki - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce senator Grzegorz Bierecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakujący wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nadzór KNF nad Kasami SKOK do poprawki. PiS i prezydent krytykują, prawnicy niemile zdziwieni

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 10:17
Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o SKOK-ach. Zapis ustawy, przewidujący objęcie nadzorem finansowym małych Kas SKOK, jest niezgodny z Konstytucją i trzeba go zmienić. Pozostałe skarżone przepisy są zgodne z Konstytucją. PO jest zadowolone z wyroku, PiS mówi, że jest groźny, przedstawiciel prezydenta Komorowskiego nie ukrywa rozczarowania. Prawnicy nie kryją zdziwienia, mówią, że Trybunał uchylił się od rozstrzygnięcia wielu ważnych kwestii.
rozwiń zwiń