X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SKOK-i w TK. "Trudna materia do uregulowania"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 13:07
- Chciałbym żeby kasy SKOK zostały uratowane i żeby odbudowano tę sięć wspierającą słabych finansowo - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" senator PO Łukasz Abgarowicz.
Audio
  • Łukasz Abgarowicz o SKOK-ach w Trybunale Konstytucyjnym (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Na dwudniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się skargami dotyczącymi przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych
Na dwudniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się skargami dotyczącymi przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowychFoto: PAP

Trybunał Konstytucyjny może rozstrzygnąć przyszłość kas oszczędnościowo-kredytowych. Sędziowie podczas dwudniowego posiedzenia mają zbadać czy przepisy, na podstawie których działają SKOK-i, są zgodne z ustawą zasadniczą. Wnioski złożyły dwie grupy posłów PiS, senatorowie oraz prezydent Bronisław Komorowski. Rozprawę, ze względu na skomplikowany temat, zaplanowano na dwa dni. Trybunał obraduje w pełnym składzie.

Łukasz Abgarowicz mówi, że sprawa SKOK to "trudna materia do uregulowania i sprawa niemożliwa do rozstrzygnięcia w innym trybie".

- SKOK-i kosztowały już ponad 3,5 miliarda, z czego 3 miliardy 200 milionów poszły na zapłatę tym, którzy utracili swoje depozyty - mówi gość Jedynki i przypomina, że wiele kas już upadło, a niektóre mają programy naprawcze, ale sporo z nich jest nie do uratowania.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Łukasz Abgarowicz (senator PO)

Data emisji: 29.07.2015

Godzina emisji: 12.19

kh/asz

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burza wokół SKOK. Grzegorz Bierecki: czy problemem jest to, że ktoś pomnożył majątek?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 09:23
- Nie spodziewałam się, że ta operacja nagle stanie się pretekstem do wywołania niebywałej nagonki - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce senator Grzegorz Bierecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakujący wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nadzór KNF nad Kasami SKOK do poprawki. PiS i prezydent krytykują, prawnicy niemile zdziwieni

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 10:17
Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o SKOK-ach. Zapis ustawy, przewidujący objęcie nadzorem finansowym małych Kas SKOK, jest niezgodny z Konstytucją i trzeba go zmienić. Pozostałe skarżone przepisy są zgodne z Konstytucją. PO jest zadowolone z wyroku, PiS mówi, że jest groźny, przedstawiciel prezydenta Komorowskiego nie ukrywa rozczarowania. Prawnicy nie kryją zdziwienia, mówią, że Trybunał uchylił się od rozstrzygnięcia wielu ważnych kwestii.
rozwiń zwiń