X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz Gawin: Powstanie Warszawskie jest kluczem do polskiej tożsamości historycznej

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 13:16
- Powstanie Warszawskie to wydarzenie, które pokazuje, że polska historia była w tym sensie tragiczna, ponieważ nie było wtedy dobrych rozwiązań – przekonywał w audycji "Z kraju i ze świata" Dariusz Gawin, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Dariusz Gawin: Powstanie Warszawskie jest kluczem do polskiej tożsamości historycznej (Z kraju i ze świata/Jedynka)
1 sierpnia 1944, godzina W (17.00). Patrol por. Agatona z batalionu Pięść na pl. Kazimierza Wielkiego
1 sierpnia 1944, godzina „W” (17.00). Patrol por. „Agatona” z batalionu „Pięść” na pl. Kazimierza WielkiegoFoto: Stefan Bałuk/ Wikimedia Commons/public domain

CZYTAJ DALEJ
powstanie warszawskie 1200.jpg
71. rocznica Powstania Warszawskiego. Obchody w stolicy

- Myśmy się znaleźli pomiędzy Hitlerem a Stalinem i te dwa totalitaryzmy wydały na Polaków wyrok. One były w różnym stopniu, w tym momencie, wobec nas zbrodnicze, ale tragiczny paradoks historii polegał na tym, że one wszędzie toczyły ze sobą śmiertelną, totalną wojnę, ale latem '44 roku, zawarły milczący sojusz, by zniszczyć polską wolność – oceniał Dariusz Gawin na dzień przed obchodami 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

– W tym sensie jest to opowieść, w której każdy Polak może się rozpoznać, ponieważ to jest los stolicy - dodał wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Dariusz Gawin mówił też o sporze o ocenę Powstania Warszawskiego, a także o tym, jak będą wyglądać obchody 71. rocznicy jego wybuchu.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi:  Przemysław Szubartowicz

Gość: Dariusz Gawin (wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 27.07.2015

Godzina emisji: 12.20

pp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Ołdakowski: pokolenie powstańców należy do najwspanialszych w XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 06:26
- Oni byli bardzo aktywnymi patriotami, którzy poszli do boju tylko dlatego, że zmusiła ich do tego historia. Oni chcieli być inżynierami, poetami, lekarzami, nauczycielami. Wierzyli, że będą tworzyć nową Polskę. Przekleństwem PRL było to, że właśnie to pokolenie, które być może było najwspanialszym w XX wieku nie dość, że nie mogło wziąć udziału w rządzeniu, to jeszcze było prześladowane - mówi portalowi polskieradio.pl dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń