Prof. Wiesław Jędrzejczak: pakiet onkologiczny działa gorzej niż sądziłem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 13:43
Jak można poprawić leczenie osób chorych na nowotwory? W audycji "Z kraju i ze świata" o problemach polskiej onkologii mówił prof. Wiesław Jędrzejczak.
Audio
  • Prof. Wiesław Jędrzejczak: pakiet onkologiczny działa gorzej niż sądziłem (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Wiesław Jędrzejczak
Wiesław JędrzejczakFoto: Wojciech Kusinski/PR

Gość Jedynki stwierdził, że pakiet onkologiczny działa gorzej niż sądził przed jego wprowadzeniem. Jego zdaniem wystawienie 150 tysięcy kart przyspieszających leczenie onkologiczne świadczy o tym, że 75 tysięcy godzin lekarze i specjaliści spędzili na ich wypełnianiu kart, a nie udzielaniu pomocy chorym. - Myślałem, że ta karta jest lepiej przygotowana i będzie lepiej służyć, to się jednak nie sprawdziło – oceniał prof. Wiesław Jędrzejczak.

- Karty nie leczą, niczego nie przyspieszają, a w wielu wypadkach spowalniają – podkreślał onkolog, hematolog, kierownik Katedry i kliniki Hematologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jakie są główne słabości pakietu onkologicznego, co można w nim poprawić? O tym dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Wiesław Jędrzejczak (onkolog, hematolog, kierownik Katedry i kliniki Hematologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 11.08.2015

Godz. emisji: 12.37

pp/pg

Czytaj także

Pakiet onkologiczny. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: chorzy są krzywdzeni

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 13:21
Dr Maciej Hamankiewicz złożył wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych zapisów tzw. pakietu onkologiczno-kolejkowego.
rozwiń zwiń