Henryk Wujec o referendum: decyzja została podjęta w ferworze walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 13:20
Henryk Wujec podkreślił w radiowej Jedynce, że pytania referendalne o JOW-y i finansowanie partii politycznych wciąż są istotne.
Audio
  • Henryk Wujec broni decyzji prezydenta Komorowskiego o rozpisaniu referendum (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Henryk Wujec
Henryk WujecFoto: Wojciech Kusiński/PR

W "Sygnałach dnia" polityk PO Stefan Niesiołowski przekonywał, że decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego o rozpisaniu wrześniowego referendum była błędem. Z tą opinią nie zgodził się Henryk Wujec, były minister z kancelarii prezydenta Komorowskiego, który zwracał uwagę, że problem m.in ordynacji wyborczej jest "bardzo istotny", gdyż kształtuje ona "geografię polityczną". Sam opowiada się za systemem mieszanym.

Czy prezydent Andrzej Duda powinien ogłosić referendum podczas październikowych wyborów parlamentarnych, jak przewidywał Stefan Niesiołowski? 

Jakie jest zdanie Henryka Wujca w sprawie sześciolatków w szkołach i Lasów Państwowych? Jak ocenia plany wizyt zagranicznych prezydenta Andrzeja Dudy? Dlaczego na tej liście zabrakło Kijowa? O tym posłuchaj w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Henryk Wujec (były minister z kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego)

Data emisji: 20.08.2015

Godzina emisji: 12.20

pp/pg

Czytaj także

Nowe referendum? Stefan Niesiołowski: pytania PiS są bez sensu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 08:02
Stefan Niesiołowski przewiduje, że prezydent ogłosi dziś nowe referendum w dniu wyborów parlamentarnych, a Senat później odrzuci wniosek w tej sprawie.
rozwiń zwiń