X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruch Obywatelski na rzecz JOW: sukcesem już samo referendum

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 15:05
- Dzięki kampanii referendalnej duża część obywateli może dowiedzieć się czym są jednomandatowe okręgi wyborcze i ordynacja wyborcza - mówi Patryk Hałaczkiewicz, zwolennik JOW.
Audio
  • Patryk Hałaczkiewicz o jednomandatowych okręgach wyborczych i zakończeniu współpracy z Pawłem Kukizem (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Patryk Hałaczkiewicz
Patryk Hałaczkiewicz Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W niedzielę 6 września odbędzie się referendum zaproponowane przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jedno z trzech pytań dotyczyć będzie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.

- Chodzi o zachowanie konstytucyjnej zasady konstytucyjnej biernego prawa wyborczego, które, jeśli chodzi o Sejm, jest fikcją. My nie mówimy o odpartyjnieniu, tylko o tym, żeby ten system dawał obywatelom możliwość wejścia do Sejmu. W tym momencie daje taką możliwość tylko za pośrednictwem list partyjnych. Chodzi o to, żeby to prawo było dla wszystkich, partyjnych i bezpartyjnych - tłumaczy Patryk Hałaczkiewicz z Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i komitetu wyborczego JOW Bezpartyjni.

Jakie oczekiwania wobec referendum ma Patryk Hałaczkiewicz, dlaczego związany z nim wymóg przekroczenia 50-procentowej frekwencji uważa za absurdalny i co spowodowało odłączenie się Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW od środowiska Pawła Kukiza, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Patryk Hałaczkiewicz (Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, komitet wyborczy JOW Bezpartyjni)

Data emisji: 2.09.2015

Godzina emisji: 12.37

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

JOW-y, finansowanie partii i podatki. Referendum 6 września

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 12:15
6 września odbędzie się ogólnokrajowe referendum, w którym odpowiadać będziemy na pytania dotyczące zmiany prawa wyborczego, finansowania partii z budżetu państwa i prawa podatkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Miller: referendum 6 września jest całkowicie zbędne

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 07:57
- Referendum 6 września zostało wymyślone w ostatniej chwili, aby ratować kampanię prezydenta Bronisława Komorowskiego - uważa Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: coraz mniej osób deklaruje udział w referendum

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 23:59
W sierpniu 32 proc. Polaków powiedziało w badaniu CBOS, że na pewno weźmie udział w referendum 6 września. W zeszłym miesiącu udział w plebiscycie deklarowało 41 proc. badanych.
rozwiń zwiń