X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ludwik Dorn: PO popełniła błąd. Referendum okazało się sierotą

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:40
- To referendum okazało się sierotą. Nawet jego główny tatuś, czyli Bronisław Komorowski się go wyparł - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" w Jedynce poseł niezależny i "numer dwa" na liście wyborczej PO w Radomiu Ludwik Dorn.
Audio
  • Ludwik Dorn o referendum (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ludwik Dorn
Ludwik Dorn Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Państwowa Komisja Wyborcza czeka już na ostatnie kilkanaście protokołów z Komisji Okręgowych, by oficjalnie poinformować o wyniku referendum. Z cząstkowych danych wynika, że frekwencja w referendum wyniosła 7,48%. Dostępne dane obejmują 33 z 51 okręgów.

Czytaj także:
referendum komisja pap paweł supernak 1200x660.jpg
Polotolodzy: referendum nie miało sensu

Ludwik Dorn podkreśla, że nie wziął udziału w referendum. - Ja traktuję, jako obywatelski obowiązek udział w wyborach. Dlaczego miałbym brać udział w przedsięwzięciu, które zarządził były prezydent w celach walki wyborczej, a jego obóz polityczny z dość kwaśnymi minami mu to umożliwił - mówi poseł niezależny. - Bronisław Komorowski w sposób oczywisty się miotał, ale poza Bronisławem Komorowskim, to PO popełniła błąd - dodaje.

Posła zdziwiła niska frekwencja. - Wiedziałem, że 50 proc. to marzenie ściętej głowy, ale spodziewałem się frekwencji na poziomie tej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, czyli dwudziestoparoprocentowej - mówi Ludwik Dorn. Jednak jego zdaniem demokracja nie poniosła porażki. Ocenia, że porażkę ponieśli Ci, którzy chcieli wykorzystać to istotne narzędzie dla bieżących celów  wyborczych.

Ludwik Dorn podkreślił też, że jako człowiek pragmatyczny, doradza Platformie Obywatelskiej, z list której startuje do Sejmu, aby - jeżeli chce nawiązać równorzędną walkę z PiS - zaproponowała własny projekt zmian, zamiast "opierać się na motywie czysto antypisowskim".

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Kamila Terpiał

Goście: Ludwik Dorn (poseł niezależny)

Data emisji: 7.09.2015

Godzina emisji: 12.44

kh/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2015-09-07 15:33 Zgłoś
Każdy system, panie Dorn daje narzędzia do realizowania bieżących celów. Demokracja dostarcza ich najwięcej, za to odpowiedzialność jest - i to jest najistotniejsze - rozmyta. Nie ma kogo rozliczyć. Dlatego myli się pan w całej rozciągłości - demokracja się skompromitowała a "publiczne" media przy tej okazji podsuwają sitko każdemu kto chce zaistnieć i ukraść nam trochę czasu i uwagi

Czytaj także

Niespodzianki na listach PO. Dziennikarze o Ludwiku Dornie: to transfer zawodowca

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 08:55
Platforma Obywatelska stała się partią władzy i na podobieństwo klubów sportowych przyjmuje w swoje szeregi zawodowych polityków, którzy znają mechanizmy wyborcze - tak pojawienie się byłego wiceprezesa PiS na listach PO komentowali publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politolodzy: referendum nie miało sensu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2015 23:04
Politolodzy są zgodni, że niedzielne referendum było niepotrzebne, a sposób jego zarządzenia przypomina komedię pomyłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy zagłosowali w referendum. Po południu poznamy oficjalne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 11:20
Zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum dotyczyło trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika.
rozwiń zwiń