Nowoczesna: dla nas najważniejszy jest program

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 13:31
- Staramy się budować nowoczesne państwo, w którym człowiek ma dużą wolność osobistą - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o programie .Nowoczesnej (Z kraju i ze świata/IAR)
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas konferencji prasowej w Warszawie
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas konferencji prasowej w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

Katarzyna Lubnauer mówi, że ta wolność osobista to między innymi pewna neutralność światopoglądowa. - Jesteśmy na przykład zwolennikami zawiązków partnerskich - zaznacza gość Jedynki.

Pytana, z którą partią .Nowoczesna jest skłonna wejść po wyborach w ewentualną koalicję, Katarzyna Lubnauer powiedziała, że nie jest tajemnicą, iż do Prawa i Sprawiedliwości .Nowoczesnej jest dalej niż do innych ugrupowań. - Dla nas najważniejszy jest program. Jeśli uda się zbudować koalicję, to tylko wokół naszych najważniejszych tez programowych. Nie będziemy budować koalicji tylko po to, żeby otrzymać jakieś stanowiska - podkreśla rozmówczyni Zuzanny Dąbrowskiej.

Katarzyna Lubnauer poinformowała także, że Ryszard Petru weźmie udział w przedwyborczej debacie, jeśli dostanie takie zaproszenie. - Dziwne jest, że próbuje się organizować debatę bez udziału wszystkich partii, które mają szansę znaleźć się w parlamencie i mówi gość Jedynki.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Katarzyna Lubnauer (.Nowoczesna)

Data emisji: 8.10.2015

Godzina emisji: 12.38

kh/tj

Czytaj także

Ryszard Petru: nie powinniśmy dokładać się do emerytur górniczych

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 18:00
Stworzenie kraju bez przywilejów, prosty system podatkowy oraz realizacja hasła, co nie jest zabronione jest dozwolone – to najważniejsze punkty programu, o których mówił w sobotę w Łodzi lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
rozwiń zwiń