X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monika Rosa z Nowoczesnej: liberalizm powinien mieć ludzką twarz

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 13:19
- Liberalizm nie powinien być definiowany przez silnych kapitalistów, którzy wykorzystują słabych pracowników - mówiła w Jedynce Monika Rosa z partii .Nowoczesna.
Audio
  • Monika Rosa o programie .Nowoczesnej (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Monika Rosa
Monika RosaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jej zdaniem współczesny liberalizm oznacza racjonalne rozwiązania wolnościowe na rynku i w gospodarce. - Natomiast mówimy też, że trzeba otoczyć opieką najsłabszych i biednych. Nie można jednak rozdać wszystkiego wszystkim. Trzeba zdefiniować osoby, które tej pomocy potrzebują i środki, które uwolnimy dzięki naprawie gospodarki, skierować do nich - tłumaczyła Rosa, którą jest "jedynką" w wyborach do Sejmu na katowickiej liście partii Ryszarda Petru. 

Monika Rosa przekonywała, że program Nowoczesnej jest racjonalny, bo nie ma w nim za dużo obietnic wyborczych. - Nie możemy obiecywać czegoś, co jest szkodliwe dla Polski i polskiej gospodarki. Nie będziemy oszukiwać wyborców mówiąc im, że wszystkim rozdamy po równo - powiedziała. Przyznała też, że w programie znalazły się rozwiązania, które nie będą odpowiadały niektórym grupom społecznym z ich punktu widzenia. - Opowiadamy się za ograniczeniem przywilejów. Górnicy i osoby, które odchodzą na wcześniejsze emerytury nie zagłosują na nas. Również rolnicy, którym mówimy żeby przeszli do ZUS raczej nie oddadzą na nas głosu - powiedziała. Jej zdaniem jednak, w dłuższej perspektywie wszystkie  grupy społeczne przekonają się, że racjonalny plan gospodarczy jest dobry dla wszystkich.

Do kogo zatem skierowany jest program partii .Nowoczesna. Jaką rolę odgrywają w nim sprawy światopoglądowe? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Monika Rosa (kandydatka Nowoczesnej w wyborach parlamentranych)

Godzina emisji: 12.37

Data emisji: 16.10.2015

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Szłapka z Nowoczesnej: górnictwo może być rentowne

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 09:20
- Wszyscy podatnicy dopłacają do nierentownego górnictwa a górnictwo w Polsce może być rentowne - mówi w "Sygnałach dnia" Adam Szłapka z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń