Jurek Owsiak: widzimy co dzieje się w pediatrii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:00
Znamy już hasło 24. finału WOŚP, który odbędzie się na początku przyszłego roku. To "mierzyć wysoko". Główny cel zbiórki się nie zmienia. Pomoc najmłodszym i najstarszym.
Audio
  • Jurek Owsiak o 24. finale WOŚP (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Jacek Konecki/PR

- Główny cel to zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów - sprecyzował Jurek Owsiak w radiowej Jedynce. Zaznaczył, że pediatria po raz drugi jest celem zbiórki, a w 23. edycji nacisk położono na pulmonologię, reumatologię, kardiochirurgię dziecięcą i onkologię. - Te zakupy będziemy robili już za miesiąc. Nazywamy te późnojesienne zakupy ciężkimi, bo to są ultrasonografy, dużo sprzętu diagnostycznego - wyjaśnił Owsiak. Podkreślił, że z rozmów z ordynatorami szpitali i ekspertami, wyłania się potrzeba unowocześnienia oddziałów pediatrii i to począwszy od wygodnych łóżek. 

WOŚP od trzech lat pomaga też seniorom. - Efekty są zdumiewająco fantastyczne. Mamy 47 oddziałów geriatrycznych w Polsce, my je w zeszłym roku wszystkie wyposażyliśmy w nowy sprzęt - opowiadał gość Jedynki. Dodał, że teraz w centrum uwagi są ZOL - zakłady opiekuńczo-lecznicze.

Czym kieruje się WOŚP, wybierając komu pomóc i w jakim zakresie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W niej Jurek Owsiak opowiada też o rekordzie, który udało się pobić 16 października oraz o planach wprowadzenia obligatoryjnych zajęć z pierwszej pomocy do szkół.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP)

Data emisji: 19.10.2015

Godzina emisji: 12.20

fc/ag