X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jurek Owsiak: widzimy co dzieje się w pediatrii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 14:00
Znamy już hasło 24. finału WOŚP, który odbędzie się na początku przyszłego roku. To "mierzyć wysoko". Główny cel zbiórki się nie zmienia. Pomoc najmłodszym i najstarszym.
Audio
  • Jurek Owsiak o 24. finale WOŚP (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Jurek Owsiak
Jurek OwsiakFoto: Jacek Konecki/PR

- Główny cel to zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów - sprecyzował Jurek Owsiak w radiowej Jedynce. Zaznaczył, że pediatria po raz drugi jest celem zbiórki, a w 23. edycji nacisk położono na pulmonologię, reumatologię, kardiochirurgię dziecięcą i onkologię. - Te zakupy będziemy robili już za miesiąc. Nazywamy te późnojesienne zakupy ciężkimi, bo to są ultrasonografy, dużo sprzętu diagnostycznego - wyjaśnił Owsiak. Podkreślił, że z rozmów z ordynatorami szpitali i ekspertami, wyłania się potrzeba unowocześnienia oddziałów pediatrii i to począwszy od wygodnych łóżek. 

WOŚP od trzech lat pomaga też seniorom. - Efekty są zdumiewająco fantastyczne. Mamy 47 oddziałów geriatrycznych w Polsce, my je w zeszłym roku wszystkie wyposażyliśmy w nowy sprzęt - opowiadał gość Jedynki. Dodał, że teraz w centrum uwagi są ZOL - zakłady opiekuńczo-lecznicze.

Czym kieruje się WOŚP, wybierając komu pomóc i w jakim zakresie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. W niej Jurek Owsiak opowiada też o rekordzie, który udało się pobić 16 października oraz o planach wprowadzenia obligatoryjnych zajęć z pierwszej pomocy do szkół.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP)

Data emisji: 19.10.2015

Godzina emisji: 12.20

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak