Ireneusz Krzemiński o zwycięstwie PiS: zawsze miałem przekonanie o wielkim rozsądku Polaków, a teraz, jak widać, został on zawieszony

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 13:40
Socjolog Ireneusz Krzemiński ostrzegał w radiowej Jedynce przed "dalekosiężną myślą polityczną Jarosława Kaczyńskiego, mającą na celu przebudowę polskiej demokracji w kierunku ograniczenia praw obywatelskich".
Audio
  • Socjolog Ireneusz Krzemiński uważa, że Polacy zachowali się nierozsądnie głosując na PiS (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ireneusz Krzemiński
Ireneusz KrzemińskiFoto: Wojciech Kusinski/PR

Ireneusz Krzemiński mówił, że PiS chce zmienić konstytucję, wprowadzić system prezydencki, który "będzie miał rozmaite, fatalne konsekwencje". Partia Jarosława Kaczyńskiego, według badań Ipsos, uzyskała 37,7 procent poparcia w wyborach parlamentarnych.

- Jestem bardzo zasmucony tym wynikiem, ponieważ mam wrażenie, że wyborcy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji tego, co się wydarzyło w Polsce. To nie tylko chodzi o wynik PiS-u, ale też poparcie dla ruchu Kukiza, dla rozwichrzenia umysłowego, które się z tym wiąże - oceniał Ireneusz Krzemiński.

Socjolog mówił, że nie jest obrońcą PO, gdyż partia sama jest sobie winna słabego wyniku wyborczego, ale podkreślał, że zrobiła ona "wiele rzeczy pozytywnych".

Ireneusz Krzemiński mówił też o aferze podsłuchowej i przyszłości lewicy w Polsce.

Wybory parlamentarne - zobacz serwis specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Ireneusz Krzemiński (socjolog)

Godzina emisji: 12.41

Data emisji: 23.10.2015

pp/ag

Czytaj także

Publicyści: nie ma innej możliwości niż rządy PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 11:39
Wynik wyborów wskazuje, że rządził będzie PiS, choć otwarte pozostaje pytanie, czy samodzielnie, czy w koalicji.
rozwiń zwiń