Robert Winnicki: prominentni działacze PiS rozpytują o mnie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 13:45
W sprawach, które nas dzielą, nie będzie dyscypliny klubowej – mówił w Jedynce Robert Winnicki z ruchu Kukiz’15. Stwierdził, że jego ugrupowanie ma być opozycją wobec PiS i pilnować go m.in. w sprawie uchodźców.
Audio
  • Robert Winnicki (Kukiz'15, szef Ruchu Narodowego, były szef Młodzieży Wszechpolskiej) o planach politycznych jego ugrupowania (Z kraju i ze świata/jedynka)
Robert Winnicki
Robert WinnickiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Robert Winnicki, jednocześnie szef Ruchu Narodowego, a dawniej lider Młodzieży Wszechpolskiej, stwierdził, że nie ma planu, by wyłączać się z ruchu Pawła Kukiza.

Przekazano mu, jak mówił, że pytają o niego "prominentni działacze PiS". Stwierdził jednak, że to Platforma Obywatelska może się rozbić na kilka frakcji.

Polityk dodał, że "Trybunał Stanu powinien mieć co robić" w tej kadencji Sejmu. Uważa, że powinien przed nim stanąć były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, by, jak tłumaczył, wyjaśnić wątki afery taśmowej.

Robert Winnicki mówił też co sądzi, na temat mniejszości seksualnych, Władimira Putina, Ukrainy i Białorusi. Chce, by PiS doprowadził do tego, że imigranci "nie będą w Polsce osiedlani".

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Robert Winnicki (Kukiz'15, Ruch Narodowy)

Godzina emisji: 12.36

Data emisji: 27.06.2015

agkm/tj

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015. PKW: do Sejmu wejdzie pięć ugrupowań: PiS, PO, Kukiz’15, Nowoczesna i PSL. Trwa ogłaszanie oficjalnych wyników

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 15:06
PiS wygrywa wybory do Sejmu - podała PKW, Do Sejmu weszły też, PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa również w Senacie - wynika z danych okręgowych komisji wyborczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda zawetował trzy ustawy odchodzącego Sejmu. Podpisał 22

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 23:59
Prezydent Andrzej Duda odmówił także podpisania trzech ustaw uchwalonych jeszcze w kończącej się kadencji parlamentu.
rozwiń zwiń