X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Gliński: gimnazja były złym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 13:40
- To będzie wygaszanie, tak żeby dzieci na tym nie ucierpiały - mówił w magazynie "Z kraju i ze świata" prof. Piotr Gliński o projekcie PiS dotyczącym likwidacji gimnazjów.
Audio
  • Piotr Gliński o obietnicach wyborczych PiS (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Zmiany proponowane przez PiS oznaczają powrót do ośmioletniej podstawówki i czteroletniej nauki w szkole średniej.

Polityk podkreślił, że w związku z proponowaną reformą nie będzie zwolnień nauczycieli. - Ilość klas się nie zmieni, więc nauczycieli będzie potrzeba tyle co dotychczas - zaznaczył.

Według szefa Rady Programowej PiS także obecny program nauczania powinien zostać zmieniony. - Powinniśmy zacząć wprowadzać zmiany już od września przyszłego roku - powiedział.

W nagraniu audycji Piotr Gliński mówił także o decyzjach ws. obsady stanowisk w rządzie PiS.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Kamila Terpiał

Gość: Piotr Gliński (poseł PiS)

Godzina emisji: 12.22

Data emisji: 29.10.2015

to/tj

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
casial2015-10-29 19:27 Zgłoś
Piotr Gliński: gimnazja były złym rozwiązaniem. (cytat). Komentarz: Noszę bardzo podobny krawat do tego, jaki używa p. prof. Gliński. Uważam jednak, że gimnazja śą naturalnym elementem systemu edukacji w Polsce, i ze względu na tę naturalność powinny nadal dobrze służyć w kształceniu kolejnych generacji Polaków.
Cien2015-10-29 18:24 Zgłoś
Panie Gliński, gimnazja nie były złym rozwiązaniem, ale mniejsza o to. Gimnazja były i są dobrodziejstwem dla wszystkich dzieci, których rodzice zdecydowali się wyjechać z Polski. System szkolnictwa 6 lat + 3 lata + 3 lata, jak to jest obecnie w Polsce, odpowiada dokładnie systemowi europejskiemu. Dzięki niemu dzieci poniewierane po Europie mają szansę, jeśli zechcą, wrócić do Polski i kontynuować swoją naukę zgodnie z rocznikiem, i odwrotnie, mogą kontynuować naukę za granicą. Znam osobę, która zdała maturę za granicą i postanowiła wrócić do Polski. Przeżyła roczne piekło, zanim zaakceptowano wszystkie dokumenty. To było kilkanaście lat temu, teraz system polskiego szkolnictwa został dostosowany do europejskiego. Pan chce to zniszczyć. Moderatorze, proszę, zamieść mój wpis. Dla dobra wszystkich polskich dzieci.

Czytaj także

Plany PiS w sektorze gospodarczym. Powstanie superresort?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 08:03
- Niewykluczone, że powstanie gospodarczy superresort, a ministerstwo skarbu docelowo zniknie - mówił w "Sygnałach dnia" poseł PiS Paweł Szałamacha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS zapowiada realizację obietnic. Na początek emerytury i 500 zł na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 15:46
Nowo wybrani parlamentarzyści z regionu radomskiego zadeklarowali, że zrobią wszystko, by obietnice wyborcze zostały zrealizowane.
rozwiń zwiń