X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rektor UW: to inwestycja w przyszłość polskiej nauki

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:05
- Chcielibyśmy, żeby dzięki temu wsparciu powstały transdyscyplinarne ośrodki naukowe, które łączą badania w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych z badaniami w naukach społecznych i humanistycznych - mówi prof. Marcin Pałys.
Audio
  • Prof. Marcin Pałys o programie rządowym "Uniwersytet Warszawski 2016-2025" (Z kraju i ze świata/Jedynka)
- Chcielibyśmy dzięki tym pieniądzom wyjść z ciasnych dziedzin i postarać się odpowiadać na  takie wyzwania współczesności, jak np. bezrobocie - mówi prof. Marcin Pałys.
- Chcielibyśmy dzięki tym pieniądzom wyjść z ciasnych dziedzin i postarać się odpowiadać na takie wyzwania współczesności, jak np. bezrobocie - mówi prof. Marcin Pałys.Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartek (5.11) na ostatnim posiedzeniu rządu przyjęty został wieloletni program "Uniwersytet Warszawski 2016-2025". Zakłada on przekazanie uczelni z budżetu państwa w ciągu 10 lat ponad 980 mln zł na badania, współpracę z biznesem, budowę nowych centrów naukowych i wsparcie naukowców.

Czytaj więcej
uniwersytet warszawski FREE 1200_660.jpg
Cykl audycji z okazji jubileuszu 200-lecia UW

- Chcielibyśmy, żeby dzięki temu wieloletniemu programowi Uniwersytet stał się uczelnią przyszłości i kształcił bardzo dobrze i interdyscyplinarnie. Po drugie, żeby ściśle współpracował z otoczeniem. Mam tu na myśli udostępniania zasobów uniwersyteckich przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym, zwykłym ludziom. Chcielibyśmy także korzystać z możliwości, aby kształcić kompetencje cyfrowe wśród ludzi, bo od tego zależy przyszłość oraz wspierać innowacyjność i przedsiębiorczość akademicką, czyli pomysły na własne przedsiębiorstwa i na wynalazki pośród studentów i pracowników - tłumaczy rektor UW.

Prof. Marcin Pałys mówi także w audycji o planowanych inwestycjach w infrastrukturę i odnosi się do apelu Ewy Kopacz do naukowców, żeby bronili niezależności nauki.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Kamila Terpiał

Gość: prof. Marcin Pałys (rektor Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 5.11.2015 

Godzina emisji: 12.22

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwa stulecia. Dobry początek". Jubileusz UW

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 12:37
- 1 października rozpoczęliśmy cykl wydarzeń, które będą podkreślały 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego - mówi w "Sygnałach dnia" prof. Marcin Pałys, rektor uczelni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BUW. Tu pracował Miłosz, przemawiał Bush

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 09:20
W czasie II wojny światowej zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego bronili pracownicy wychodząc z białymi flagami na linię frontu. Dziś nie jest to już klasyczna wypożyczalnia książek.
rozwiń zwiń