X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Awaria czy zamach nad Synajem? Maciej Lasek: poczekajmy na pierwsze oświadczenia komisji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 13:50
- Coraz więcej niepotwierdzonych informacji wskazuje na to, że doszło do jakiegoś rodzaju wybuchu na pokładzie rosyjskiego Airbusa - powiedział Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Audio
  • Maciej Lasek o katastrofie rosyjskiego samolotu w Egipcie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych
Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków LotniczychFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W sobotniej katastrofie rosyjskiego samolotu na pustyni w Egipcie zginęły wszystkie 224 osoby znajdujące się na pokładzie.

- Byłbym bardzo ostrożny w wyciąganiu jakichkolwiek wniosków na podstawie doniesień medialnych. Będziemy wiedzieli coś więcej, gdy komisja, która bada wypadek, wyda pierwsze oświadczenie - podkreślił.

Gość Jedynki powiedział, że przed zniknięciem samolotu z radaru nastąpił chwilowy wzrost wysokości, ale też spadek prędkości i "w pewnym momencie wszystko się urwało". - Można domniemywać, że doszło do destrukcji samolotu, albo do co najmniej utraty zasilania - dodał.

Maciej Lasek przypomniał także, że części samolotu zostały znalezione na bardzo dużym obszarze, co według niego, potwierdzałoby hipotezę, że do rozpadu samolotu doszło na dużej wysokości. Według Laska eksplozja samolotu może być jednym z czynników takiego rozrzucenia części samolotu. - Można też sobie wyobrazić, że doszło do jakiegoś uszkodzenia samolotu, przekroczenia dopuszczalnych obciążeń i defragmentacji samolotu - powiedział.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził:  Marek Mądrzejewski

Gość: Maciej Lasek (przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych)

Data emisji: 6.11.2015 

Godzina emisji: 12.40

to/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch w rosyjskim samolocie nad Synajem? Przecieki o "bombie na pokładzie”

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 14:21
Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była bomba podłożona przez Państwo Islamskie - pisze Reuters, powołując się na amerykańskie i europejskie źródła bezpieczeństwa. To nie są wnioski końcowe. Śledztwo trwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bomba w rosyjskim samolocie? Ekspert: Airbus A321 zaczął rozpadać się w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 20:16
Według amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu na półwyspie Synaj w Egipcie prawdopodobnie była bomba. Do tej sprawy odniósł się w radiowej Jedynce Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.
rozwiń zwiń