Krzysztof Gawkowski: SLD musi sobie odpowiedzieć jaką jest partią

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 14:57
- Funkcjonowanie poza parlamentem to funkcjonowanie z mandatem, który dawał będzie perspektywę, że jesteśmy w stanie odbudować poparcie dla polskiej lewicy - mówi w radiowej Jedynce Krzysztof Gawkowski.
Audio
  • Krzysztof Gawkowski o wyborach nowego przewodniczącego SLD (Z kraju i ze świata/Jedynka)
- Każda porażka to zalążek przyszłego sukcesu. Żeby jednak uwierzyć, że ten sukces jest możliwy trzeba dobrać odpowiednie osoby i zbudować program, który uwiedzie Polaków - mówi Krzysztof Gawkowski
- Każda porażka to zalążek przyszłego sukcesu. Żeby jednak uwierzyć, że ten sukces jest możliwy trzeba dobrać odpowiednie osoby i zbudować program, który uwiedzie Polaków - mówi Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierze nowego przewodniczącego najwcześniej w styczniu. Rada Krajowa SLD zdecydowała, że 12 grudnia odbędzie się konwencja, na której zostaną wprowadzone zmiany statutowe. Wszystko po to, aby szefa partii mogli wybrać bezpośrednio wszyscy jej członkowie. - Wierzę, że taka otwarta formuła będzie ożywieniem bardzo dobrze działającym na przyszłość lewicy - tłumaczy Krzysztof Gawkowski.

Zdaniem gościa "Z kraju i ze świata" kluczowym kryterium wyboru szefa Sojuszu powinno być to, czy będzie on akceptowalny przez społeczeństwo. - Nowy lider powinien być twarzą lewicy, która przez 4 lata odbuduje do niej zaufanie i nie zawiedzie tych wszystkich ludzi, którzy na przełomie grudnia i stycznia postawią krzyżyk przy nazwisku tego kandydata/kandydatki - podkreśla polityk SLD.

Czy Krzysztof Gawkowski zamierza kandydować na nowego przewodniczącego partii i jaka będzie przyszłość Zjednoczonej Lewicy, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Krzysztof Gawkowski (SLD, Zjednoczona Lewica)

Data emisji: 9.11.2015 

Godzina emisji: 12.38

pg/gs

Czytaj także

Leszek Miller: w grudniu przestanę być przewodniczącym SLD

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 08:24
Czeka nas zmiana władzy w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Leszek Miller powiedział w radiowej Jedynce, że zamierza pożegnać się z funkcją przewodniczącego SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 grudnia konwencja SLD. Leszek Miller: podejmiemy decyzje o bezpośrednim wyborze przewodniczącego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 20:23
12 grudnia odbędzie się konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Sojuszu. Mają zostać wówczas wprowadzone zmiany w statucie partii, które umożliwią bezpośredni wybór przewodniczącego SLD.
rozwiń zwiń