X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najmłodszy poseł: Polacy nie mogą pracować do śmierci

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 13:24
- Będziemy wdrażać te ustawy, które mieliśmy na sztandarach w kampanii wyborczej, w tym dotyczące przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego – mówił w magazynie "Z kraju i ze świata" Łukasz Rzepecki z PiS.
Audio
  • Łukasz Rzepecki o projektach pierwszych ustaw PiS (Z kraju i ze świata/Jedynka)
  • Andżelika Możdżanowska o projekcie zmiany ustawy emerytalnej autorstwa PSL (Z kraju i ze świata/Jedynka)
W wyborach do Sejmu Łukasz Rzepecki startował z ósmego miejsca sieradzkiej listy Prawa i Sprawiedliwości, zagłosowało na niego 9229 osób
W wyborach do Sejmu Łukasz Rzepecki startował z ósmego miejsca sieradzkiej listy Prawa i Sprawiedliwości, zagłosowało na niego 9229 osóbFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Rzepecki ma 23 lata i jest najmłodszym posłem VIII kadencji Sejmu. Jego zdaniem w Polsce nie może istnieć przymus pracy do śmierci. - Jak Polka lub Polak będą chcieli pracować dłużej, to będą mieli wybór. Jesteśmy za przywróceniem poprzedniego wieku emerytalnego do 65. roku życia dla mężczyzn i 60. dla kobiet – powiedział. Zapewnił również, że projekt ustawy, który złoży w tej sprawie PiS, zostanie skonsultowany m.in. ze związkami zawodowymi.

O potrzebie zmiany wieku emerytalnego mówiła również posłanka PSL Andżelika Możdżanowska. – Pierwszy projekt złożony przez nasz klub będzie dotyczył 40 lat stażu pracy, czyli zmiany ustawy emerytalnej – powiedziała. Jej zdaniem propozycje PSL w tej sprawie są lepsze niż te, które przedstawia PiS. Przyznała również, że będzie się przyglądała projektowi 500 złotych na dziecko i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

***

Rozmawiali: Kamila Terpiał, Marek Mądrzejewski

Gość: Łukasz Rzepecki (poseł PiS), Andżelika Możdżanowska (posłanka PSL)

Godzina emisji: 12.36

Data emisji: 12.11.2015

Rozmowy wyemitowano w magazynie "Z kraju i ze świata"

tj/asz 

Komentarze1
aby dodać komentarz
Jano 242016-04-26 16:15 Zgłoś
Mam przepracowane 41 lat ,bez chorobowego ,obecnie schorowany i bezrobotny .Bez renty i środków do życia .Jako 61 -latek nie zwiększę już wzrostu PKB .Obciążam państwo wszelkimi kosztami; na sądy ,orzecznicy ,biegli sądowi i tak w kółko.Znam osoby które sądzą się z ZUS już kilka lat zawsze od nowa , Pytam po co to upokorzenie starszych po 40 latach ciężkiej pracy . Apeluję o ludzką sprawiedliwość ! Jano

Czytaj także

Jakie są priorytety nowego rządu? Kandydaci na ministrów zabrali głos

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 22:14
We wtorek kandydaci na ministrów w rządzie Beaty Szydło mówili o najważniejszych wyzwaniach swoich resortów. Prawo i Sprawiedliwość formowało także swój klub parlamentarny. We wtorek odbyło się jego pierwsze nieformalne posiedzenie.
rozwiń zwiń