Stanisław Koziej: świat i Polska muszą inaczej ułożyć stosunki z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 13:23
W kontekście zamachów w Paryżu świat musi nieuchronnie inaczej ułożyć stosunki z Rosją. Polska musi prowadzić twardą politykę na Wschodzie i jednocześnie współpracować w walce z Państwem Islamskim - ocenia gen. Stanisław Koziej, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Były szef BBN gen. Stanisław Koziej o sytuacji po zamachach w Paryżu (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Gen. Stanisław Koziej
Gen. Stanisław KoziejFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

Koziej podkreśla, że potrzebne jest zsynchronizowanie działań NATO i Unii Europejskiej.  Bezpieczeństwo jest procesem. Po atakach w Paryżu musimy pamiętać, że zmieniają się zagrożenia i środki potrzebne do przeciwdziałania tym zagrożeniom - twierdzi gość radiowej Jedynki.

Obawiam się jednak przechyłu - mówi generał i dodaje, ze po zamachach w Paryżu wszyscy myślą o przeciwstawianiu się zagrożeniu terrorystycznemu. W tej sytuacji łatwo jest zapomnieć o sytuacji na Wschodzie, o Ukrainie i wyzwaniach jakie mamy na wschodniej flance NATO - przekonuje.

Stanisław Koziej mówił także o możliwym rozważeniu przez NATO akcji odwetowej w stosunku do Państwa Islamskiego, które stoi za piątkowymi atakami w Paryżu. Posłuchaj całej rozmowy z byłym szefem BBN.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemyslaw Szubartowicz

Gość: Stanisław Koziej (były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 12.39

rk/tj

Czytaj także

Eryk Mistewicz: mamy wojnę cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 13:37
- Do niezrozumienia dochodzi na ich styku. Jeśli kobieta chodzi w krótkiej spódniczce to nie jest to zaproszenie do aktu seksualnego. Z drugiej strony nie wszyscy muzułmanie są zwolennikami najbardziej radykalnych trendów islamu - mówił w Jedynce ekspert ds. marketingu politycznego i znawca problematyki francuskiej.
rozwiń zwiń