X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak na hotel w Mali. Były wiceszef ABW: terroryści chcą, żebyśmy się bali

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 16:34
- Terroryści chcą, żebyśmy myśleli, że nie ma bezpiecznego miejsca dla nas "niewiernych", i że powinniśmy się bać, bo wszędzie mogą nas zniszczyć - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" były szef ABW gen. Paweł Pruszyński.
Audio
  • Paweł Pruszyński o ataku na hotel w Mali i zmianach na stanowiskach szefów służb specjalnych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Gen. Paweł Pruszyński
Gen. Paweł PruszyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do często odwiedzanego przez cudzoziemców hotelu "Radisson Blu" w stolicy Mali Bamako, wdarli się uzbrojeni mężczyźni, krzyczący "Allah jest wielki!". Według firmy zarządzającej hotelem, wzięli oni jako zakładników 140 gości i 30 pracowników.

Generał Paweł Pruszyński zwraca uwagę, że hotel ten reklamował się, jako najbezpieczniejsze miejsce w Mali. - I tak się wydawało, że jest to miejsce w pełni przygotowane do bezpiecznego i wygodnego przebywania - mówi gość Jedynki i dodaje, że jego zdaniem, właśnie to mogło być przyczyną, że terroryści zaatakowali akurat tam.

Rozmówca Marka Mądrzejewskiego mówi, że terrorystom chodzi o doprowadzenie do wojny religijnej. - Chcą żebyśmy mówili, że każdy muzułmanin to terrorysta - zaznacza gen. Pruszyński i dodaje, że Koran sam w sobie, jeżeli nie jest źle interpretowany, nie namawia do zła ani do terroryzmu.

Paweł Pruszyński odniósł się także do zmian na stanowiskach szefów służb specjalnych mówiąc, że nie należy budować wokół tej sprawy atmosfery napięcia. - Sytuacja ta nie była niespodziewana i nie ma ona większego wpływu na działalność służb - podkreśla gość Jedynki. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Paweł Pruszyński (generał brygady w stanie spoczynku, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, b. wiceszef ABW)

Data emisji: 20.11.2015

Godzina emisji: 12.29

kh/gs

Komentarze1
aby dodać komentarz
orkon2015-11-20 16:51 Zgłoś
Pruszyński i dodaje, że Koran sam w sobie, jeżeli nie jest źle interpretowany, nie namawia do zła ani do terroryzmu. no to sprawdamy jakie głupoty wciska nam pan Pawełek. 4:89 Oni by chcieli, abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Allaha. A jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie!... 4:91 Wy znajdziecie innych, którzy będą chcieli żyć z wami w pokoju, i żyć w pokoju ze swoim ludem. Za każdym razem, kiedy będą doprowadzeni do buntu, doznają w tej próbie porażki. A jeśli oni nie odejdą od was i nie zaproponują wam pokoju ani nie powstrzymają swoich rąk, to chwytajcie ich i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich napotkacie. My wam dajemy nad nimi władzę jawną! 4:95 Ci spośród wiernych, którzy siedzą spokojnie - oprócz tych, którzy doznali szkody - i ci, którzy z zapałem walczą na drodze Allaha swoimi dobrami i swoim życiem - nie są wcale równi. Wywyższył Allah gorliwie walczących swoimi dobrami i swoim życiem nad tych, którzy siedzą spokojnie, o jeden stopień. Wszystkim Allah obiecał rzeczy piękne. Lecz Allah wyróżnił walczących gorliwie ponad tych, którzy siedzą spokojnie, nagrodą ogromną - 47:4 Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi... islam to nie religia tylko doktryna polityczna która dopuszcza wszelkie przestępstwa w celu osiągnięcia celów. Powinna być zakazana jak faszyzm. Żądam od polskich władz delegalizacji tej doktryny tak jak w Japonii i wyznaczenie surowych kar za jej wyznawanie. Meczety powinny być zlikwidowane a wyznawcy "grzecznie" poproszeni o wyjazd z naszego kraju. Ich celem o którym mówią otwarcie jest zniszczenie demokracji czyli każdy islamista powinien być traktowany jak zamachowiec stanu. KIEDY POLSKIE WŁADZE SIĘ OBUDZĄ??!!!!

Czytaj także

Francja zaostrza kontrole antyterrorystyczne

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:29
Po tym jak Francja zaangażowała się w akcję przeciwko islamskim rebeliantom w Mali islamiści zaczęli grozić atakami terrorystycznymi na ten kraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak terrorystyczny na hotel "Radisson Blu" w stolicy Mali. Źródła ONZ: co najmniej 27 osób nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 21:09
Malijskie władze poinformowały w piątek po południu, że w hotelu Radisson Blu w stolicy, Bamako, zaatakowanym rano przez terrorystów, nie są już przetrzymywani zakładnicy. Obecni na miejscu członkowie misji pokojowej ONZ podali, że zginęło co najmniej 27 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak terrorystyczny na hotel w Mali. "Wojna już się toczy"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 12:57
- To nie jest niespodzianka, tam od dawna trwa regularna wojna domowa - tak o ataku terrorystycznym w Mali mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Borkowski, wieloletni korespondent polskich mediów w północnej Afryce.
rozwiń zwiń