X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kalisz: PiS chce zmienić ustrój, nie zmieniając konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 13:17
- PiS ma w tym momencie przewagę we władzy ustawodawczej, wykonawczej i chce również narzucić spolegliwość Trybunałowi Konstytucyjnemu - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Ryszard Kalisz.
Audio
  • Ryszard Kalisz o zamieszaniu wokół Trybunału Konstytucyjnego (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Sejm przyjął uchwały stwierdzające nieważność wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonanego w poprzedniej kadencji. PiS przekonywał, że trzeba naprawić wadliwą decyzję poprzedniego parlamentu. Natomiast zdaniem opozycji partia rządząca łamie konstytucję i chce podporządkować sobie TK.

Ryszard Kalisz mówi, że Trybunał Konstytucyjny przez wszystkie lata swojej działalności miał zawsze "niesamowity, wielki i niepodważalny autorytet". - Można było krytykować orzeczenia TK, ale ta krytyka musiała mieć charakter prawny a nie polityczny - podkreśla były poseł.

Zdaniem gościa Jedynki, Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ustrój zmieniając ustawy. - Widać wyraźnie, że PiS chce zmienić polski ustrój, nie zmieniając konstytucji, bo do tego brakuje im większości konstytucyjnej - ocenia Ryszard Kalisz.

- Pomiędzy PiS i PO jest kolosalna różnica. PO stoi na gruncie demokratycznego państwa prawnego, natomiast PiS, co wynika z ich dokumentów i co Jarosław Kaczyński wymyślił i promuje, chce wprowadzić tak zwany naród etniczny. Naród, który ma swoje własne interesy, niebędące sumą interesów obywateli. Interes narodu jest nad wszystkim a obywatele mają się podporządkować. Na tym polega ta misja PiS - mówi rozmówca Zuzanny Dąbrowskiej.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Ryszard Kalisz (były poseł, były minister spraw wewnętrzych)

Data emisji: 26.11.2015

Godzina emisji: 12.20

kh/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o TK. Marek Chmaj: nocne uchwały nie mają mocy prawnej. Andrzej Zoll: PiS nie otrzymało mandatu na zmianę konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 13:50
Konstytucjonaliści Marek Chmaj i Andrzej Zoll komentują polityczny spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Tuż przed północą większość sejmowa przegłosowała uchwały, które unieważniają wybór pięciu sędziów Trybunału.
rozwiń zwiń