X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

70-procentowy podatek od odpraw. "To nie jest populizm"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:00
- To jest sprawiedliwość. Nie chcemy, by fortuny powstawały dlatego, że ktoś miał układy i na dwa miesiące przed końcem koalicji rządowej zapisał się do odpowiedniej rady nadzorczej albo zaszedł do odpowiedniego zarządu - powiedział Rafał Wójcikowski z Kukiz'15.
Audio
  • 70-procentowy podatek od odpraw (Z kraju i ze świat/Jedynka)
Rafał Wójcikowski
Rafał WójcikowskiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości, klubu Kukiz'15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego zmienił ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podczas głosowania Platforma Obywatelska i Nowoczesna wstrzymały się od głosu. Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy.

Ustawa przewiduje, że jeśli odszkodowanie z tytułu zakazu pracy dla konkurencji przekroczy sześciokrotność miesięcznego wynagrodzenia, to nadwyżka będzie opodatkowana 70-procentowym podatkiem od dochodów osobistych. W przypadku rozwiązania umowy przed czasem, podwyższony podatek pobrany zostanie od części odszkodowania, która przekroczy trzymiesięczny okres wynagradzania.

- Pierwotnie PiS proponowało 65 proc. Rozmawiałem z przedstawicielami tej partii w prezydium Komisji Finansów Publicznych. Zaproponowałem, by ten podatek był maksymalny. W Polsce prawo sankcyjne przewiduje maksymalny podatek sankcyjny w wysokości 75 proc. Także jedyną rozsądną możliwością było 70 proc. - wyjaśnił gość audycji "Z kraju i ze świata" poseł Kukiz'15 Rafał Wójcikowski.

Wątpliwości do projektu było wiele. W nagraniu audycji Wójcikowski odniósł się też do opinii krytycznych w tej sprawie.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Rafał Wójcikowski (ekonomista, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, członek Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł Kukiz'15)

Data emisji: 27.11.2016

Godzina emisji: 12.39

kk/tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Krzysztof Kornatowicz2015-11-28 09:18 Zgłoś
Dlaczego nie 99 % podatku od kolesiowatych odpraw ?! Dośc tegj bandy Mordo Ty Moja , której należą się wysokie pensje , 3 milionowe odprawy po 3 dniach piastowania funkcji prezesa ( był taki wypadek 5 lat temu ) , apanaże , ośmiorniczki , dodatki , odprawy , trzynastki , czternastki , premie , a naród głoduje po 8 latach rządów mafii POlitycznej ! Dość tego !!! To zwykła POlityczna banda kolesiów z klubu mafijno-towarzyskiego Mordo Ty Moja ! Potem wyliczają średnie uposażenie w Polsce na wysokości 4500 zł miesięcznie . Krzysztof Kornatowicz

Czytaj także

Sejm uchwalił 70-procentowy podatek od odpraw dla prezesów spółek skarbu państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 11:41
Wyjątkowo wysokie odprawy oraz odszkodowania dla prezesów spółek skarbu państwa powinny być opodatkowane 70-proc. stawką - zakłada nowelizacja ustawy PIT uchwalona w środę przez Sejm. W czwartek ustawą zajmuje się Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat przyjął 70-proc. podatek od wysokich odpraw w spółkach państwowych

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 07:25
Za 70-proc. podatkiem od wysokich odpraw wypłacanych przez spółki skarbu państwa, czy należące do samorządów opowiedział się Senat w czwartkowym głosowaniu. Senatorowie nie zgłosili poprawek do przygotowanej przez PiS nowelizacji ustawy o PIT.
rozwiń zwiń