Doradca prezydenta Dudy o szczycie klimatycznym

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 13:40
- Ważne jest byśmy nie zaakceptowali decyzji dekarbonizacyjnych, które bardzo wyraźnie uderzają w państwa, czerpiące źródła energii z węgla – podkreślała w radiowej Jedynce Barbara Fedyszak-Radziejowska.
Audio
  • Barbara Fedyszak-Radziejowska przekonuje, by na szczycie nie akceptować decyzji uderzających w państwa opierające swoją gospodarkę na węglu (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Uczestnicy rozpoczętego w Paryżu szczytu klimatycznego
Uczestnicy rozpoczętego w Paryżu szczytu klimatycznegoFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Gość radiowej Jedynki zwracała uwagę, że należy pamiętać, że wiele państw, w tym  USA i Chiny, ma o wiele większy udział w zmianach klimatycznych niż Polska.

W magazynie "Z kraju i ze świata" przekonywała, że ponieważ decyzje szczytu zapadają nie na forum Unii Europejskiej, ale szerszym, "to nie należy formułować nadmiernych oczekiwań, ale i niepokój nie musi być tak wielki".

- Tym bardzie, że jak wszyscy wiemy i naukowcy, i państwa są wobec problemu zmian klimatycznych podzieleni - podkreśliła Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Gość radiowej Jedynki mówiła też o sporze dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego.

****

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Kamila Terpiał

Gość: Barbara Fedyszak-Radziejowska (doradca prezydenta Andrzeja Dudy i członek Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 30.11.2015

Godz. emisji: 12.22

pp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Polski na szczycie klimatycznym w Paryżu. Co zaproponuje?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 19:30
Premier Beata Szydło, która uczestniczy w szczycie klimatycznym w Paryżu, zapewnia o woli porozumienia w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Jednocześnie podkreśla, że wszystkie kraje muszą przystąpić do nowej umowy, a jej ciężaru nie może ponosić tylko Unia Europejska.
rozwiń zwiń