X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Balicki: doszło do nadmiernej komercjalizacji służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 15:02
- Nastąpiło przejście na zasadę, że pacjent to pozycja w księgowości, lekarz jest bardziej urzędnikiem, a szpital bardziej przedsiębiorstwem - mówi w radiowej Jedynce Marek Balicki, były minister zdrowia.
Audio
  • Marek Balicki o problemach służby zdrowia i sposobach ich rozwiązania (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Marek Balicji
Marek BalicjiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według raportu OECD Polska pod względem dostępności do służby zdrowia jest na szarym końcu wśród krajów zrzeszonych w tej organizacji. - W naszym przypadku, przy słabym państwie i funkcjach koordynacyjnych, kontrolnych, nadzorczych i planistycznych, nadmiar komercjalizacji w służbie zdrowia spowodował, że dużo usług jest udzielanych, ale kolejki się wydłużają. Urynkowione systemu nie służy realizacji celów zdrowotnych - tłumaczy Marek Balicki.

We wtorek (1.12) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł spotka się z sejmową Komisją Zdrowia, żeby przedstawić kierunki działań na najbliższe 4 lata. Jaki - zdaniem gościa audycji "Z kraju i ze świata" - powinien być plan reformy służby zdrowia i czy jego elementem powinna być likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia, dowiesz się z nagrania audycji.

Marek Balicki odniósł się także ogłoszonych przez Główny Urząd Statystyczny wyników badania "Zdrowie i zachowanie zdrowotne mieszkańców Polski w świetle Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia".

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Marek Balicki (były minister zdrowia, członek prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju)

Data emisji: 1.12.2015

Godzina emisji: 12.21

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł: składka zdrowotna do likwidacji

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 13:26
- To państwo, zgodnie z konstytucją, jest odpowiedzialne za to, żeby zorganizować i sfinansować świadczenia zdrowotne udzielane w ramach publicznego systemu - mówił w jedynce dr Konstanty Radziwiłł, popierany przez PiS senator IX kadencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie szczepimy się przeciwko grypie?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 08:29
- Jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o szczepienia. Jest to skandaliczne - powiedziała w radiowej Jedynce prof. Lidia Brydak.
rozwiń zwiń