Henryk Wujec: pazerność na władzę zaszkodzi PiS

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 14:33
- Już w tej chwili wiele osób, które poparło tę partię w kampanii wyborczej zaczyna tego żałować - mówi w radiowej Jedynce działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL i były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Audio
  • Henryk Wujec o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Henryk Wujec
Henryk WujecFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W środę (12.02) o godz. 17.30 przed Sejmem odbędzie się manifestacja "Ręce precz od Trybunału". Wybiera się na nią też Henryk Wujec. - Wydaje mi się, że jest to naturalna forma protestu przeciwko temu, co się dzieje. Ten protest, jeżeli obecne postępowanie rządzących się utrzyma, będzie moim zdaniem narastać – tłumaczy gość audycji "Z kraju i ze świata".

To właśnie środa jest dniem, gdy Sejm ma wybrać pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Przed południem przed budynkiem parlamentu rozpoczął się protest "Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza". Jego organizatorzy: Stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz warszawski Klub "Gazety Polskiej" chcieli zamanifestować w ten sposób przeciwko - jak twierdzą - bezprawiu, którego źródłem są sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. - Każdy Polak ma prawo wyrażać swoją opinię. O to przecież walczyliśmy - komentuje Henryk Wujec.

Jakie rozwiązanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego podpowiada on prezydentowi Andrzejowi Dudzie i co sądzi on o hasłach zmiany konstytucji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Przemysław Szubartowicz

Gość: Henryk Wujec (działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL i były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego)

Data emisji: 2.12.2015

Godzina emisji: 12.24

pg/tj

Czytaj także

Sejm wybierze dziś pięciu nowych sędziów Trybunału. Wniosek o przerwanie obrad odrzucony

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:30
Sejm na rozpoczętym w środę posiedzeniu zajmie się wyborem pięciu sędziów TK. Sejmowa komisja zarekomendowała wybór na sędziów TK pięciu kandydatów zgłoszonych przez klub PiS. Pozytywne opinie przegłosowano wśród protestów posłów opozycji, według których doszło do złamania procedur i obyczajów sejmowych. Kandydatami PiS na sędziów TK są: Julia Przyłębska, Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Sadurska: prezydent przeanalizuje sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 08:24
- Co chwilę w tej sprawie pojawia się jakaś nowa informacja, pan prezydent, podejmując decyzję, będzie musiał dokonać rzetelnej oceny stanu faktycznego - powiedziała w radiowej Jedynce szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska.
rozwiń zwiń