X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Była minister edukacji: cofnięcie reformy sześciolatków zaszkodzi dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:58
Joanna Kluzik-Rostkowska przekonywała, że skoro sześciolatki są gotowe do edukacji szkolnej w 134 krajach świata, to są również przygotowane do niej w Polsce.
Audio
  • Joanna Kluzik – Rostkowska krytykuje cofnięcie reformy sześciolatków (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Zdaniem minister edukacji narodowej konsekwencje cofnięcia reformy sześciolatków odczują nauczyciele i dzieci
Zdaniem minister edukacji narodowej konsekwencje cofnięcia reformy sześciolatków odczują nauczyciele i dzieciFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jej zdaniem tłumaczenia PiS, że to rodzice powinni decydować o ewentualnym, wcześniejszym rozpoczęciu edukacji przez dzieci, są "bałamutne".

- Gdyby PiS chciał powiedzieć całą prawdę, to powinien powiedzieć tak: "rodzice wiedzą lepiej, ale wyłącznie wtedy, kiedy dzieci mają sześć lat i urodziły się pomiędzy 1 stycznia a 31 sierpnia". Dlatego, że PiS będzie wymagał zaświadczenia z poradni pedagogiczno-psychologicznej dla dzieci, które urodziły się po 1 września (…), PiS również nie ma nic przeciwko temu, żeby był obowiązek szkolny dzieci siedmio, ośmioletnich – podkreślała była minister edukacji.

Wiceszefowa klubu PO mówiła też o rządowym projekcie 500 zł na dziecko. O szczegółach w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Joanna Kluzik-Rostkowska (wiceszefowa klubu PO, była minister edukacji narodowej)

Data emisji: 15.12.2015

Godzina emisji:
12.23

pp/tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2015-12-15 20:17 Zgłoś
Oczywiście że Kluzik-Rostkowska ma rację. Niedawno nadano w którymś z programów radiowych rozmowę z Makłowiczem. Rozmowa dotyczyła czegoś zgoła innego, niż obowiązek szkolny, ale Makłowicz wspominał o swoich pasjach czytelniczych w dzieciństwie, i nadmienił, że kiedy miał sześć lat, jego umysł był bardzo chłonny, następnie dodał, że mówi o tym w związku z "walką" o opóźnienie obowiązku szkolnego o rok (w Polsce). W ogóle katastrofą jest to, co się teraz w Polsce dzieje, między innymi w szkolnictwie. Katastrofą jest pomysł likwidacji gimnazjów, które właśnie zaczęły dobrze funkcjonować. Katastrofą jest niszczenie wszystkiego, do czego dochodziliśmy małymi krokami, i co jest rozsądne. Czy Polskie Radio nie może przywoływać do rozsądku? Czy Polskie Radio nie może w jakiś sposób pomóc Polakom, którzy -chyba nie do końca świadomie - wybrali to, co wybrali?

Czytaj także

PiS: zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Projekt wpłynął do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 18:32
Zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków i wprowadzenie takiego obowiązku dla siedmiolatków oraz zniesienie obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków i wprowadzenie takiego obowiązku dla sześciolatków - zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty autorstwa PiS.
rozwiń zwiń