X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Kropiwnicki z PO: PiS próbuje niepotrzebnie mieszać przy Trybunale

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 13:37
- Naruszanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, i to takie ordynarne, jest bardzo niebezpieczne dla państwa - mówi w radiowej Jedynce Robert Kropiwnicki z PO.
Audio
  • Robert Kropiwnicki o Trybunale Konstytucyjnym (Z kraju i ze świata/IAR)
Widoczny na monitorze komputera Dziennik Ustaw, w którym opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia w sprawie ustawy o TK z czerwca 2015 r.
Widoczny na monitorze komputera Dziennik Ustaw, w którym opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia w sprawie ustawy o TK z czerwca 2015 r.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

W Dzienniku Ustaw opublikowano w środę (16.12) wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia w sprawie ustawy o TK z czerwca tego roku. Zgodnie z konstytucją, wyrok TK wchodzi w życie po publikacji w dzienniku urzędowym.

Zdaniem Roberta Kropiwnickiego, dziś poznaliśmy nową definicję słowa "niezwłocznie". - Zawsze niezwłocznie to było natychmiast, a teraz niezwłocznie, to po 14 dniach - mówi poseł PO. - Teraz wyrok obowiązuje prezydenta, który naprawdę niezwłocznie, czyli natychmiast powinien go wykonać. Martwi mnie, że prezydent nie chce rozwiązać tego kryzysu konstytucyjnego, tylko brnie dalej udając, że nic się nie stało. To bardzo zła praktyka - dodaje gość audycji "Z kraju i ze świata".

W czwartek na sali plenarnej odbędzie się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS - zdecydowały Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Opozycja uważa, że nowe prawo sparaliżuje prace TK. - To nie jest ustawa naprawcza, a raczej demolująca Trybunał, ponieważ intencją tej ustawy jest zablokowanie prac TK i wyłączenie go z organów konstytucyjnych, jako ważnego podmiotu strzegącego prawa człowieka - ocenia Robert Kropiwnicki.

- PiS próbuje niepotrzebnie mieszać przy Trybunale. Praktyką zawsze było, że bardzo ważne projekty są odsyłane do komisji, powoływani są eksperci, wypowiada się biuro analiz sejmowych, pyta się instytucje prawne o opinię. A tutaj nie ma czasu na nic. PiS chce w 36 godzin przegłosować ważną ustawę ustrojową. To są naprawdę bardzo złe praktyki, które są stosowane, kiedy ktoś robi zamach stanu - ocenia poseł PO.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Robert Kropiwnicki (członek sejmowej komisji sprawiedliwości, Platforma Obywatelska)

Data emisji: 16.12.2015

Godzina emisji:
12.20

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Beata Szydło: jest potrzeba rozwiązania pata wokół TK. Opozycja: PiS chce zmieniać ustrój

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 11:31
Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym może załagodzić i wyjaśnić sytuację, może doprowadzić do tego, żeby zostało wprowadzone konstruktywne rozwiązanie - uważa premier Beata Szydło. Pierwsze czytanie projektu nowelizacji zaplanowano na czwartek.
rozwiń zwiń