X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Maria Jackowski: obecny spór wynika z błędów transformacji

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 13:50
Senator PiS uważa, że konflikt ws. Trybunału Konstytucyjnego ma swoje podłoże w błędach popełnianych podczas transformacji społeczno-gospodarczej po 1989 roku.
Audio
  • Jan Maria Jackowski (PiS) o sporze o Trybunał Konstytucyjny i mediach publicznych (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jarosław Kaczyński wziął udział w V Marszu Wolności i Solidarności
Jarosław Kaczyński wziął udział w V Marszu Wolności i SolidarnościFoto: PAP/Jacek Turczyk

- Nie wszyscy byli beneficjentami przemian gospodarczych, ustrojowych i politycznych. Była mniejsza grupa, która na tym skorzystała w wymiarze materialnym czy społecznym i miliony Polaków, które nie miały poczucia, że solidarnie dzielono koszty transformacji - zauważył Jan Maria Jackowski.

Polityk PiS powiedział, że obrona Trybunału Konstytucyjnego przez establishment III RP wpisuje się w ten spór. - Jest koncepcja, żeby TK przekształcić w trzecią izbę parlamentu, która ostatecznie decydowałaby, które ustawy mogą być realizowane, a które nie - dodał.

Gość Jedynki odniósł się także do zapowiadanych przez rząd zmian w mediach publicznych. Jan Maria Jackowski przyznał, że ustawa jest już gotowa i należy się jej spodziewać w parlamencie w styczniu. - W skrócie doprowadzi do tego, że odejdzie się od formuły spółki prawa handlowego w mediach publicznych. Będzie uproszczona struktura zarządcza, jasno określona misja oraz zagwarantowane stałe źródła na realizację tej misji - powiedział. Dodał, że abonament będzie niższy, ale powszechny.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Gość: Jan Maria Jackowski (senator PiS)

Data emisji: 17.12.2015

Godzina emisji: 12.49

to/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zmiany w mediach publicznych mogą się zacząć już w lutym lub marcu"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 18:48
PiS zapowiada, że zmiany w mediach publicznych będą objęte szybką ścieżką procedowania. Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Elżbieta Kruk podała w radiowej Trójce możliwy harmonogram prac nad nowa ustawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata w SDP o reformie mediów publicznych: potrzeba szerszych konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 10:04
Potrzebę szerszego skonsultowania projektu ustawy o mediach narodowych podkreślali uczestnicy wtorkowej debaty w SDP o przyszłości mediów publicznych. Biorący w niej udział pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański nie podał nowych szczegółów dot. tego projektu.
rozwiń zwiń