Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: rozglądajmy się wokół siebie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 14:21
- Przeciętny człowiek w czasie mrozów jest w stanie sam o sobie zadbać. Problem pojawia się wtedy, gdy złe doświadczenia życiowe powodują, że człowiek ląduje się na ulicy - mówi Marek Kubiak.
Audio
  • Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak o zagrożeniu z powodu panujących mrozów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak
Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek KubiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W pierwszy weekend nowego roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło aż 21 osób. W ciągu ostatniej doby doszło kolejnych 7 ofiar. Wszystkie te tragiczne dane spływają do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- Apelujemy, powtarzamy, aby w sytuacji, kiedy widzimy na ulicy czy w miejscu nieprzystosowanym do warunków zimowych osobę, która może potrzebować pomocy, przynajmniej wykonać telefon do służb ratowniczych. One na pewno zareagują - podkreśla w radiowej Jedynce Marek Kubiak, dyrektor RCB.

Interwencje można zgłaszać pod ogólnopolskim numerem alarmowym 112, a także u poszczególnych służb (policja, straż pożarna, itp.). Czy można zmusić osobę bezdomną, żeby przeniosła się do noclegowni i jakie inne zagrożenia zimowe są wymienione na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Kamila Terpiał

Gość: Marek Kubiak (dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa)

Data emisji: 5.01.2015

Godz. emisji: 12.21

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Siarczyste mrozy w całym kraju. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 07:14
Najniższe temperatury występują we wschodniej Polsce. Ostatniej doby w całym kraju zmarło z powodu wychłodzenia 12 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na mróz. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 07:33
Siarczysty mróz utrzyma się jeszcze kilka dni. Służby apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych. W ciągu ostatniej doby z wychłodzenia zmarło 7 osób.
rozwiń zwiń