X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekonomista Zdzisław Sokal: Polacy za późno zaczynają pracować

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 13:28
- W perspektywie następnych dekad, czynnik ludzki będzie czynnikiem podstawowym, jeśli chodzi o sukces bądź porażkę wzrostu gospodarczego naszego kraju - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" ekonomista i doradca prezydenta Zdzisław Sokal.
Audio
  • Zdzisław Sokal o obniżeniu wieku emerytalnego (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Zdzisław Sokal
Zdzisław SokalFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sejmowa Komisja polityki społecznej i rodziny przeprowadziła we wtorek wysłuchanie publiczne prezydenckiego projektu zmian w ustawie emerytalnej. Projekt przywraca niższy wiek przechodzenia na emeryturę – 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Projekt ws. obniżenia wieku emerytalnego Andrzej Duda złożył we wrześniu w Sejmie poprzedniej kadencji.

Zdzisław Sokal zwraca uwagę na fakt, iż równolegle z obniżeniem wieku emerytalnego potrzebne jest także zwiększenie aktywności zawodowej Polaków, bo pracuje ich zdecydowanie zbyt mało, oraz stworzenie możliwości wcześniejszego startu zawodowego.

- W polskich warunkach start zawodowy, czyli wiek, w którym społeczeństwo zaczyna pracę jest bardzo późny i przeważnie następuje po 23 roku życia - mówi ekonomista i dodaje, że potrzebne są zmiany w zakresie reformy szkolnictwa. - Musi powstać szkolnictwo zawodowe. Znalezienie w tej chwili hydraulika czy posadzkarza w Polsce jest bardzo trudne, natomiast mamy bardzo dużo osób z wyższym wykształceniem - ocenia doradca prezydenta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Zdzisławem Sokalem, który tłumaczył także, dlaczego pracownika nie można zwolnić z pracy, kiedy osiąga wiek emerytalny.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadził: Przemysław Szubartowicz

Gość: Zdzisław Sokal (ekonomista, doradca prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 12.24

kh/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekonomiści: obniżenie wieku emerytalnego bez reformy rynku pracy jest groźne dla całego systemu świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 22:17
Prezydent skierował właśnie do Sejmu projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jak wyliczyła Konfederacja Lewiatan powrót do niższego wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, do roku 2035 może nas kosztować nawet 381 miliardów złotych.
rozwiń zwiń