Janusz Lewandowski o kontroli polskiej demokracji przez KE

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 15:10
- W najgorszych snach nie przypuszczałem, że cała ta procedura nadzoru nad przestrzeganiem prawa zostanie wypróbowana na Polsce - mówi eurodeputowany PO Janusz Lewandowski.
Audio
Janusz Lewandowski
Janusz LewandowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Europoseł Janusz Lewandowski komentuje w audycji "Z kraju i ze świata" decyzję Komisji Europejskiej ws. wprowadzenia procedury nadzoru praworządności w Polsce oraz piątkowe wystąpienie Jean-Claude Junckera na temat aktualnych problemów Unii Europejskiej. - Dzisiejsze nawarstwienie problemów jest bezprecedensowe w tej prawie 60-letniej historii wspólnoty - uważa eurodeputowany.

Gość Krzysztofa Grzesiowskiego tłumaczy też, że według niego Polacy poprzez decyzję o wstąpieniu do Unii Europejskiej dobrowolnie przyjęli zasady panujące we wspólnocie. Na jakiego rodzaju kontrolę demokracji nasz kraj powinien się teraz przygotować? Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Lewandowski (europoseł PO)

Data emisji: 15.01.2016

Godzina emisji: 12.24

fbi/ag

Czytaj także

Jarosław Kalinowski: staliśmy się w Unii Europejskiej krajem specjalnej troski

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 08:10
- Przez wiele lat byliśmy wskazywani jako wzór państwa, które dokonuje dobrych przemian. Mieliśmy coraz mocniejszą pozycję i renomę w UE (...) W ciągu kilku tygodni, miesięcy, żeśmy to zaufanie, renomę i pozycję stracili - ocenił gość radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doradca prezydenta o decyzji KE: najlepiej zachować spokój

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 09:34
W mojej ocenie najlepszą reakcją jest pełny spokój, ale i lekkie rozbawienie – mówiła w Jedynce doradczyni prezydenta Barbara Fedyszak-Radziejowska, komentując objęcie Polski procedurą Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń