X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Likwidacja gimnazjów? Szefowa MEN Anna Zalewska: żaden nauczyciel nie straci pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 13:35
- Jest wiele planów i zamierzeń, które mają doprowadzić do tego, żeby uczeń był usatysfakcjonowany i czuł się bezpiecznie w systemie edukacji - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" minister edukacji narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o planach MEN na najbliższe lata ( Z kraju i ze świata/Jedynka)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Blisko 250 tys. podpisów za zachowaniem gimnazjów w systemie edukacji zebrał ZNP w ramach kampanii "Razem dla gimnazjów". Do związku wpłynęło też ponad 200 tys. podpisów zebranych w tej sprawie przez uczniów – informuje prezes związku Sławomir Broniarz.

- Szanuję te podpisy i każdy głos sprzeciwiający się likwidacji gimnazjów - mówi Anna Zalewska i dodaje, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, a Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmie ją dopiero po konsultacjach. - Za 3 lata przyjdzie ogromny niż, ostatni wyż wyjdzie ze szkół i sytuacja będzie bardzo skomplikowana w edukacji. Im wcześniej podyskutujemy i zabezpieczymy ten system, tym bardziej będziemy usatysfakcjonowani - dodaje gość Jedynki.

Szefowa MEN podkreśla, że żaden nauczyciel nie straci pracy w związku ze zmianą systemu, bo liczba dzieci i oddziałów pozostanie taka sama. - Nauczycielom zostaną ustawowo zagwarantowane miejsca pracy - zaznacza.

Odnosząc się do zarzutów, jakoby samorządy miały ponieść duże koszty związane z wycofaniem obowiązku posyłania sześciolatków do szkół, Anna Zalewska mówi, że dla MEN przedszkolaki to inwestycja, a nie koszt. - My odpowiadamy za małych obywateli i jeżeli widzimy, że samorządy wolą wybudować halę sportową, stadiony albo parki wodne, do których będzie się dopłacać dużo więcej niż do przedszkoli czy szkół, to my mówimy, że naszą odpowiedzialnością są dzieci - mówi Anna Zalewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Zalewską, która mówiła także o innych planach MEN na najbliższe lata.

***

Tytuł audycji: Z kraju i ze świata

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 12.22

kh/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Los gimnazjów nie jest przesądzony? MEN: decyzja w czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 08:06
W ostatnich dniach pojawiły się informacje, jakoby rząd miał wycofywać się z likwidacji tych szkół ze względu na to, że jest dużo gimnazjów katolickich. Minister edukacji zaprzeczyła tym informacjom.
rozwiń zwiń