Marzena Machałek z PiS: nie wszystko da się zrobić w ciągu stu dni

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:03
- Sto dni to okres symboliczny, a przecież my umówiliśmy się z Polakami na 4 lata i na pewno będziemy realizować te obietnice w odpowiednim tempie. Tu nie chodzi o czas, tylko o rzetelność - mówi Marzena Machałek z PiS.
Audio
  • Posłanka PiS Marzena Machałek o stu dniach rządu Beaty Szydło (W samo południe/Jedynka)
- Sprawy, co do których się zobowiązaliśmy realizujemy po kolei, od tych najważniejszych. Z niczego się nie wycofujemy  mówi Marzena Machałek
- Sprawy, co do których się zobowiązaliśmy realizujemy po kolei, od tych najważniejszych. Z niczego się nie wycofujemy – mówi Marzena MachałekFoto: Jacek Turczyk/PAP

Od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło mija sto dni. Po stronie zrealizowanych obietnic wyborczych Marzena Machałek wymienia m.in. pozostawienie sześciolatków w przedszkolach. - Polacy czekali na to, żeby mogli decydować czy posłać dziecko do szkoły w wieku 6 albo 7 lat. Miałam przyjemność prowadzić tę ustawę w Sejmie i udało się nam ją sprawnie uchwalić. Wiem, że rodzice są zadowoleni, a samorządowcy mają czas się do tego przygotować - przekonuje gość radiowej Jedynki.

Inne dokonania rządu, które przywołuje Marzena Machałek, to uchwalenie podatku bankowego i zniesienie możliwości zabierania rodzicom dzieci z powodu biedy. - Inne ustawy, co do których się zobowiązaliśmy są już w trakcie realizacji - zapewnia posłanka PiS.

Jakie inne sztandarowe reformy, oprócz programu "Rodzina 500 +" i zmiany obowiązku szkolnego są najbliżej realizacji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: Marzena Machałek (PiS)

Data emisji: 23.02.2016

Godzina emisji: 12.43

pg/tj

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: to nie było sto dobrych dni dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 10:59
- Jest mi bardzo trudno powiedzieć coś dobrego o rządzie Beaty Szydło - mówiła w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: ta ekipa pracuje wyjątkowo ciężko

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 10:58
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego mówił o dotychczasowych osiągnięciach rządu. Dziś minęło sto dni jego działalności.
rozwiń zwiń