Mateusz Kijowski z KOD: usiłują zbrukać dobre imię Lecha Wałęsy

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 13:44
- Niezależnie od tego, czy dokumenty są prawdziwe, Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym a każdy, kto próbuje naszą legendę, naszego przedstawiciela, obrzucać błotem, obrzuca błotem cały naród - mówi lider Komitetu Obrony Narodowej
Audio
  • Mateusz Kijowski o marszach KOD i Lechu Wałęsie (W samo południe/Jedynka)
Mateusz Kijowski
Mateusz KijowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W weekend odbyły się zorganizowane przez Komitet Obrony Narodowej marsze poparcia dla Lecha Wałęsy.

Akta Kiszczaka. Zobacz serwis Polskiego Radia>>>

Mateusz Kijowski mówi, że, jako Polak jest wdzięczny Lechowi Wałęsie za to, co zrobił dla Polski. - Dokonał tego razem z 10 milionami innych ludzi z Solidarności, ale te 10 milionów ludzi właśnie pod jego przywództwem wywalczyło dla nas wolność - zaznacza lider KOD.

Zdaniem gościa Jedynki, jedynym celem tego, co dzieje się teraz wokół Lecha Wałęsy jest zbrukanie byłego prezydenta i wszystkich ludzi, którzy za nim stoją. - W prawie karnym jest coś takiego, jak przedawnienie, domniemanie niewinności i weryfikacja autentyczności dowodów. W tym przypadku wszystkie te podstawowe zasady systemu prawnego zostały całkowicie odrzucone - ocenia Mateusz Kijowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z liderem KOD, który mówił także, że wokół komitetu gromadzi się coraz więcej młodych ludzi.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: Mateusz Kijowski (lider Komitetu Obrony Demokracji)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 12.31

kh/gs

Czytaj także

Demonstracje KOD. "Wyjście na ulice to święte prawo demokracji"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 07:00
- KOD to ważne zjawisko i nowa jakość na polskiej scenie i obywatelskiej, i politycznej - uważa Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń