X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40. Bieg Piastów. Klimat Jakuszyc wspaniale regeneruje siły

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 14:00
- Wszystkie trasy w nadleśnictwie Szklarska Poręba, jest ich w sumie 60 km, to trasy Biegu Piastów. Julian Gozdowski twierdzi, że można przygotować ich jeszcze więcej, ale to już praca dla kolejnych pokoleń – mówi Zyta Bałazy, nadleśniczy z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.
Audio
  • Jubileuszowa 40. edycja Biegu Piastów. Jak zmieniały się trasy? (W samo południe/Jedynka)
Daniel Wydrych i Zyta Bałazy
Daniel Wydrych i Zyta BałazyFoto: Polskie Radio

Lata 80. to czas wielkiej katastrofy w nadleśnictwie. - W Górach Izerskich i w Karkonoszach zamarło 15 tyś hektarów lasu, to tak jakby z mapy leśnej Polski zniknęło jedno nadleśnictwo – wspomina Zyta Bałazy. Jak mówi Julian Gozdowski, pomysłodawca Biegu Piastów był pewien, że restytucja lasu się uda.

Serwis specjalny
bieg piastów 2015 grzesiowski gozdowski 1200.JPG
Bieg Piastów w radiowej Jedynce

-  Teraz biegacze biegają po zielonym lesie. To jest najpiękniejszy sukces Juliana Gozdowskiego. Dodatkowym atutem Jakuszyc jest klimat. Tutaj szybko się regeneruje siły i zdobywa doskonałą kondycję. Tutaj szpik produkuje więcej czerwonych ciałek krwi, co pozwala na zdobywanie pierwszych miejsc w zawodach sportowych – tak Zyta Bałazy, zachwala walory nadleśnictwa.

Jak wytyczano trasy Biegu Piastów? Restytucją jakich gatunków zajmują się obecnie leśnicy? Czy lasy wciąż są osłabione? I czy cietrzew to polskie yeti? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Daniel Wydrych

Gość: Zyta Bałazy (nadleśniczy Nadleśnictwa Szklarska Poręba)

Data emisji: 04.03.2016

Godzina emisji: 12.45

gs

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieg Piastów. Amatorzy biegówek na start!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 10:30
W Szklarskiej Porębie od 27 lutego trwa 40. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego. - Na początku turystów było dużo mniej, skrzyknęło się 200-300 osób. 40 lat to czas, kiedy nasz bieg dorosła do światowej elity - mówi zwycięzca pierwszego wyścigu, Stanisław Michoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów - największa impreza narciarska w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:01
- Bieg Piastów jest wpisany w krajobraz Jakuszyc, od wielu lat ludzie przyjeżdżają tu z przyzwyczajenia. Gdyby kiedyś, nie daj Boże, bieg miał się nie odbyć, i tak by tu pewnie przyjechali – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, gdzie trwa 40. Bieg Piastów.
rozwiń zwiń