X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Angela Merkel i CDU dostali od wyborców żółtą kartkę"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:08
- Może nie jest to porażka Angeli Merkel, ale na pewno nie są to dla niej dobre wyniki. Pytanie, czy Niemcy rzeczywiście chcą radykalnej zmiany. Patrząc na wyniki tych wyborów, jednoznacznej odpowiedzi nie ma - mówi Grzegorz Ślubowski.
Audio
  • Grzegorz Ślubowski o wyborach parlamentarnych w Niemczech (W samo południe/Jedynka)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: MICHAEL KAPPELER/PAP/EPA

W niedzielę (13.03) odbyły się wybory parlamentarne w trzech niemieckich landach: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhaltu. Według pierwszych szacunkowych danych partia CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel poniosła znaczne straty. Wyższe niż wcześniej poparcie uzyskali przeciwnicy imigracji z prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Zdaniem Grzegorza Ślubowskiego to właśnie sprawa uchodźców będzie miała kluczowe znaczenie dla wyników niemieckich wyborów, a polityka Angeli Merkel w tym zakresie może obrócić się przeciwko niej. - Jej postawa, która była bardzo mocno liberalna, zaowocowała tym, że dziś kanclerz jest osamotniona w Europie. Również wewnątrz partii CDU coraz częściej słychać, że obecna polityka Niemiec wobec uchodźców nie przynosi efektów - tłumaczy szef Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.


Czytaj także
debata.jpg
Debata "Niemcy - czas zmian" - słuchaj w Jedynce

Wyborom w Niemczech poświęcona będzie IV Debata Międzynarodowa Polskiego Radia. Wydarzenie współorganizowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej odbędzie się w poniedziałek 14 marca w Studiu im. Władysława Szpilmana. W dyskusji wezmą udział Cornelius Ochmann i prof. Zdzisław Krasnodębski, a poprowadzi ją Grzegorz Ślubowski.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: Grzegorz Ślubowski (szef Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 12.46

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Niemczech. Straty Merkel, zyskuje partia antyimigrancka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 21:31
W niedzielnych wyborach do parlamentów Badenii-Wirtembergii, Nadrenii-Palatynatu i Saksonii-Anhaltu partia CDU kanclerz Niemiec - według pierwszych szacunkowych danych powyborczych - poniosła znaczne straty. Wyższe niż wcześniej poparcie uzyskali przeciwnicy imigracji z AfD.
rozwiń zwiń