Koniec egzaminu szóstoklasisty? Zmiany w oświacie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 13:41
Wedle zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwietniu 2016 r. szóstoklasiści po raz ostatni będą pisać egzamin kończący szkołę i podsumowujący wiedzę. Do tej sprawy odnieśli się goście magazynu "W samo południe".
Audio
  • Sławomir Broniarz i Ryszard Proksa o zmianach w oświacie (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CC0 Public Domain/pixabay.com

Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" nie kryje zadowolenia z decyzji ministerstwa. Gość radiowej Jedynki uważa, że egzamin na koniec szkoły podstawowej niczemu nie służy. - To nie tylko generowało stres młodzieży i rodziców, ale też duże środki. Uważamy, że ta decyzja ministerstwa jest zasadna i popieramy ją - zaznaczył.

Podobnego zdania jest Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Ta propozycja ministerstwa była postulowana przez nas mniej więcej od 12 lat - od momentu, kiedy okazało się, że rzeczywiście poza wydatkami finansowymi i dodatkowym stresem - nie niesie za sobą żadnych wartości dodanej - podkreślił.

Goście radiowej Jedynki odnieśli się także do reformy systemu edukacji. Co ich zdaniem - należy zmienić w polskiej oświacie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego) i Ryszard Proksa (przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 30.03.2016

Godzina emisji: 12.32

aj/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa MEN: w czerwcu pokażemy nowy model kształcenia zawodowego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 14:29
- Czeka nas ciężka praca, bo trzeba bardziej związać ucznia z pracodawcą. To najlepszy sposób kształcenia zawodowego, choć na pewno drogi. Wzorujemy się na rozwiązaniach niemieckich i austriackich - powiedziała Anna Zalewska.
rozwiń zwiń