Polska hodowla koni arabskich jest zagrożona? Gdzie popełniono błąd?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 13:35
- Polska hodowla koni czystej krwi arabskich nadal jest dumą - powiedział w "Jedynce" hodowca tych zwierząt Tadeusz Sobierajski.
Audio
  • Co się dzieje z polską hodowlą konia arabskiego? (Jedynka/W samo południe)
Tadeusz Sobierajski
Tadeusz SobierajskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W stadninie w Janowie Podlaskim w niedługim czasie padły w podobnych okolicznościach trzy cenne klacze. Dwie z nich należały do Shirley Watts. W próbkach paszy zabezpieczonych w Janowie Podlaskim stwierdzono substancje farmakologiczne, koksydiostatyki, stosowane m.in. w hodowli drobiu.

- Problem jest chyba w nadzorze i dozorze – to jest w gestii Ministerstwa Rolnictwa - powiedział Tadeusz Sobierajski. Podkreślił jednocześnie, że konie umierają i jest to normalne zjawisko biologiczne. W tym przypadku sprawa nabrała rozgłosu ze względu na nazwisko właścicielki. Gość Jedynki nie potrafił jednak zrozumieć, jak w paszy mógł się znaleźć antybiotyk. 

Tadeusz Sobierajski przekonywał, że trzeba teraz dołożyć starań, by kolejne aukcje "Pride of Poland" stały na jeszcze wyższym poziomie. Zwrócił uwagę, że rynek nie znosi próżni, a konkurencja - hodowcy z innych krajów - nie śpi. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o sytuacji polskich stadnin. Czy ktoś celowo próbuje im zaszkodzić?

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Tadeusz Sobierajski (hodowca koni)

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 12.33

fc/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Shirley Watts zabrała konie z Janowa Podlaskiego. Straciła zaufanie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 15:15
Dwie klacze, należące do żony perkusisty zespołu Rolling Stones, opuściły stadninę koni w Janowie Podlaskim. Zwierzęta mają być przetransportowane do Anglii, do stadniny Halsdon Arabians.
rozwiń zwiń