X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rezolucja PE. Kazimierz Michał Ujazdowski: rzecz jest wizerunkowa, ale obciąża Polskę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 14:23
- Rezolucja jest złą okolicznością. Żaden kraj nie może cieszyć się z podejmowania krytycznych rezolucji przez Parlament Europejski - mówi w radiowej Jedynce europoseł PiS.
Audio
  • Kazimierz Michał Ujazdowski o rezolucji Parlamentu Europejskiego (W samo południe/Jedynka)
Tablica informacyjna po głosowaniu rezolucji o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Tablica informacyjna po głosowaniu rezolucji o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: PAP/Radek Pietruszka

Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce. Oświadczył w niej, że jest poważnie zaniepokojony, że faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności.

Kazimierz Michał Ujazdowski mówi, że jest zdecydowanym zwolennikiem tego, by PE powstrzymywał się od tego typu działań. - Widzę nierówną miarę, jaką stosuje się wobec Europy Zachodniej i Europy Środkowej - ocenia europoseł.

- Rzecz jest wizerunkowa, ale obciąża Polskę i uniemożliwia nam aktywne promowanie własnych interesów. Jest czymś w rodzaju nałożonej blokady. Polska polityka mogłaby być o wiele bardziej efektywna i mocniejsza, gdyby nie było tego ciężaru - ocenia gość audycji "W samo południe".

Kazimierz Michał Ujazdowski mówi, że ma duży żal do opozycji, że przeniosła spór polityczny w Polsce na arenę międzynarodową. - Byłem i jestem rzecznikiem porozumienia ws. Trybunału Konstytucyjnego. Mogliśmy uniknąć całej tej nieprzyjemniej awantury, gdyby kompromis został zawarty wcześniej. Wszystkie strony sporu są odpowiedzialne za to, że tego kompromisu nie ma - podkreśla polityk PiS.

W audycji ocenił on także, czy rezolucja Parlamentu Europejskiego zostawia miejsce na kompromis ws. Trybunału Konstytucyjnego.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Kazimierz Michał Ujazdowski (poseł PiS do europarlamentu)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 12.34

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Michał Ujazdowski ponawia apel o kompromis ws. TK. "Pięć tygodni spokoju społecznego"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 12:50
W opinii europosła PiS, w ciągu pięciu tygodni warto by było uchwalić nową ustawę, a inicjatywie powinien patronować prezydent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE przyjął rezolucję ws. Polski. Zaognienie konfliktu czy szansa na kompromis?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 08:00
Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. O tej sprawie mówili goście Trójki.
rozwiń zwiń