Matteo Renzi - doskonały przywódca czy showman?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 13:25
Minęły 2 lata od kiedy funkcję premiera Włoch przejął Matteo Renzi. Jaką postawę prezentował przez ten czas i czy poradził sobie z dławiącymi kraj problemami?
Audio
  • Piotr Podemski o polityce Matteo Renziego (W samo południe/Jedynka)
Matteo Renzi
Matteo RenziFoto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego mówił, że za rządów Renziego nastąpiła we Włoszech pewna stabilizacja. - Renzi jest przywódcą, showmanem, potrafi świetnie sprzedawać swoje poszczególne decyzje i plany. Na części Włochów robi to pozytywne wrażenie - tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Jak mówił italianista, z drugiej strony zarzuca mu się jednak, że jest drugim Berlusconim lewicy, a za fasadą pięknego show tkwią stare, włoskie problemy. - Te realne problemy, m.in. ogromny deficyt budżetowy i ogromny dług publiczny, są tylko przygaszane. One są i kiedyś będzie trzeba je rozwiązać - zaznaczył ekspert. Mimo tego - dodał Piotr Podemski - Renzi niewątpliwie ma ambicje europejskie, które wykraczają dużo dalej niż urząd premiera.

W audycji dr Sergiusz Prokurat z Centrum Studiów Polska-Azja mówił również o sytuacji w Indonezji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Przygotował: Agata Kasprolewicz

Goście: dr Sergiusz Prokurat (Centrum Studiów Polska-Azja) i Piotr Podemski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 12.25

mr/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad pół miliona uratowanych na morzu. "Działalność stała się codziennością"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 10:11
640 tys. migrantów uratowała na morzu w ciągu 25 lat włoska Straż Przybrzeżna - poinformował jej dowódca admirał Vincenzo Melone. Podkreślił zarazem, że połowę wszystkich akcji ratunkowych z ostatniego ćwierćwiecza przeprowadzono w ciągu dwóch minionych lat.
rozwiń zwiń