X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym jest nowoczesny patriotyzm?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 13:30
- Mówimy, że miłość jest w patriotyzmie nieodzowna, ale najważniejsze jest to - żeby umieć tę miłość przekładać na jakieś konkretne działania - mówił w magazynie "W samo południe" dr Krzysztof Mazur, pomysłodawca i dyrektor programowy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Audio
  • Dr Krzysztof Mazur o patriotyzmie (W samo południe/Jedynka)
Uroczystości związane z Dniem Flagi zdjęcie ilustracyjne
Uroczystości związane z Dniem Flagi/ zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Bielecki

- Patriotyzm jest ważny jako emocja - w momencie, kiedy są jakieś święta narodowe, ale jeszcze ważniejszy jest taki patriotyzm w działaniu, w konkrecie, w codzienności - powiedział gość Jedynki. Według niego, obecnie możemy mówić o nowoczesnym patriotyzmie.

- W czasach w których my żyjemy przede wszystkim potrzebujemy takich wzorców osobowych mniej związanych z liderami militarnymi - potrzebujemy takich postaw związanych z patriotami lokalnymi, społecznikami, osobami kultury, nauki, przedsiębiorcami - zaznaczył. Zdradził także, kto - według niego - może być obecnie "wzorcem osobowościowym".

W poniedziałek obchodzimy Dzień Flagi, jedno z najmłodszych świąt państwowych. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za granicą.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: dr Krzysztof Mazur (pomysłodawca i dyrektor programowy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu)

Data emisji: 02.05.2016

Godzina emisji: 12.34

aj/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: biało-czerwona flaga jest nasza i wspólna

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 12:58
W uroczystości na dziedzińcu Belwederu z okazji Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą uczestniczyli m.in. małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ministrowie rządu i parlamentarzyści.
rozwiń zwiń