Czym jest nowoczesny patriotyzm?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 13:30
- Mówimy, że miłość jest w patriotyzmie nieodzowna, ale najważniejsze jest to - żeby umieć tę miłość przekładać na jakieś konkretne działania - mówił w magazynie "W samo południe" dr Krzysztof Mazur, pomysłodawca i dyrektor programowy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Audio
  • Dr Krzysztof Mazur o patriotyzmie (W samo południe/Jedynka)
Uroczystości związane z Dniem Flagi zdjęcie ilustracyjne
Uroczystości związane z Dniem Flagi/ zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Bielecki

- Patriotyzm jest ważny jako emocja - w momencie, kiedy są jakieś święta narodowe, ale jeszcze ważniejszy jest taki patriotyzm w działaniu, w konkrecie, w codzienności - powiedział gość Jedynki. Według niego, obecnie możemy mówić o nowoczesnym patriotyzmie.

- W czasach w których my żyjemy przede wszystkim potrzebujemy takich wzorców osobowych mniej związanych z liderami militarnymi - potrzebujemy takich postaw związanych z patriotami lokalnymi, społecznikami, osobami kultury, nauki, przedsiębiorcami - zaznaczył. Zdradził także, kto - według niego - może być obecnie "wzorcem osobowościowym".

W poniedziałek obchodzimy Dzień Flagi, jedno z najmłodszych świąt państwowych. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za granicą.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: dr Krzysztof Mazur (pomysłodawca i dyrektor programowy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu)

Data emisji: 02.05.2016

Godzina emisji: 12.34

aj/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: biało-czerwona flaga jest nasza i wspólna

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 12:58
W uroczystości na dziedzińcu Belwederu z okazji Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą uczestniczyli m.in. małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz ministrowie rządu i parlamentarzyści.
rozwiń zwiń