X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Senator PiS: media będą mogły realizować misję

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 13:24
Media publiczne będą miały zapewnione finansowanie, by móc realizować misję – powiedział w magazynie "W samo południe" senator PiS Jan Maria Jackowski.
Audio
  • Podsumowanie prac rządu (W samo południe/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria JackowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Senator PiS  mówił, że pakiet ustaw formuje nowy ustrój mediów publicznych, które będą miały charakter narodowych instytucji.  Dodał, że będzie to odejście od spółek prawa handlowego, co zdaniem gościa Jedynki wymuszało źle pojętą komercjalizację i nakładało bardzo duże ograniczenia. Teraz, jego zdaniem, będą miały zapewnione źródła finansowania, by móc realizować misję, w tym realizować programy kulturalne czy niszowe.

Jan Maria Jackowski tłumaczył, że powstanie Narodowa Radia Mediów. Będzie ona kolegialnym ciałem. -  Co najmniej jedno miejsce będzie wskazane przez opozycję – stwierdził.

Gość Jedynki mówił, że jeśli chodzi o o połączenie opłaty audiowizualnej z rachunkiem energetycznym – to przyjęto racjonalne rozwiązanie. Jeśli umowa o prąd jest na tę samą osobę, to ma ona uiszczać opłatę jeden raz. Zachowany będzie przywilej dla osób powyżej 75 roku życia.

Pytany o główne wyzwania stojące przed rządem, Jan Maria Jackowski stwierdził, że są to sztandarowe projekty, zgłaszane w kampanii wyborczej, dotyczące obniżenia wieku emerytalnego, stawki 12 zł za godzinę pracy, podniesienia kwoty wolnej od podatku. Dodał do tego też programy dotyczące kwestii mieszkaniowych i wspierania ludzi młodych. To wiąże się z zapewnieniem stabilnej sytuacji budżetu państwa – zastrzegł gość Jedynki, dodając, że w tym zakresie minister finansów przygotowuje kilka projektów ustaw, w tym ten dotyczący optymalizacji podatków. Zaznaczył, że rząd pracuje cały czas nad uszczelnieniem systemu ściągania podatków i dodał, że dziesiątki mld zł wyciekły z budżetu w postaci niepłaconego podatku VAT.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadziła: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Jan Maria Jackowski (senator)

Data emisji: 17.05.2016

Godzina emisji: 12.30

agkm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak