X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Wawrzyk: ultimatum KE to środek nacisku na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:34
- Muszą być prowadzone rozmowy za równo w ramach partii politycznych jak i z Komisją Europejską. One będą trudne, ale muszą się toczyć – komentował w magazynie "W samo południe" debatę w Sejmie i ultimatum postawione przez KE prof. Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW.
Audio
  • Prof. Piotr Wawrzyk (Instytutu Europeistyki UW) o ultimatum KE i ostrej debacie w Sejmie (Jedynka/W samo południe)
Piotr Wawrzyk
Piotr WawrzykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

PiS złożyło wniosek o przyjęcie uchwały w sprawie obrony suwerenności Rzeczpospolitej Polskiej i praw Polaków. To odpowiedź na decyzje Komisji Europejskiej, która dała czas Polsce do poniedziałku na postęp w rozwiązywaniu sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- Granice suwerenności określa traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. - zaznaczył prof. Wawrzyk w Jedynce. - Uchwała PiS ma jeden wymiar. Wzmacnia stanowisko polskiego rządu, ale w wymiarze symbolicznym. Tym bardziej, że nie jest ona przyjęta za zgodą wszystkich ugrupowań w Sejmie - dodał.

Prof. Piotr Wawrzyk podkreślał, że musimy pamiętać, że KE działa w ramach tzw. procedury kontroli praworządności. - Ta procedura nie jest wymieniona wśród kompetencji KE. Nie ma ona procedury formalno-prawnej.  To jest jedynie jej komunikat, czyli jest to prawo miękkie, które nie ma skutków prawnych. Problem polega na tym, czy KE może miękkim prawem może ingerować w suwerenne państwo - powiedział.

Gość radiowej Jedynki uważa, że UE mocno zmieniła w ostatnich latach. Dlaczego? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: prof. Piotr Wawrzyk (Instytutu Europeistyki UW)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 12.32

mm/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Polska jest państwem suwerennym, a wy o tym zapominacie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:20
- Politycy Platformy, PSL i Nowoczesnej z nieukrywaną radością przyjmują informację o tym, że niektóre instytucje europejskie podejmują działania przeciwko Polsce - powiedziała premier Beata Szydło, która przedstawiła w Sejmie informacje rządu ws. komunikatu KE o sytuacji w Polsce.
rozwiń zwiń