X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wzrost minimalnej stawki godzinowej. Za i przeciw

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:47
Czy od przyszłego roku uda się wprowadzić minimalną stawkę godzinową w wysokości 12 zł brutto dla pracujących na podstawie umowy-zlecenia i samozatrudnionych? O tym dyskutowali goście magazynu "W samo południe".
Audio
  • Anna Grabowska ("Solidarność") i Grzegorz Baczewski ("Lewiatan") o zaletach i wadach podnoszenia płacy minimalnej (W samo południe/Jedynka)
Anna Grabowska i Grzegorz Baczewski
Anna Grabowska i Grzegorz Baczewski Foto: Wojciech Kusiński/PR

Anna Grabowska - ekspert ds. dialogu społecznego z tygodnika "Solidarność" - wyjaśniała, że nowela ustawy, nad którą obecnie pracuje rząd, jest wynikiem porozumienia między pracodawcami i związkami zawodowymi. – To należy uznać za ogromny sukces dialogu społecznego – dodała.

- Traktujemy tę zmianę jako określenie reguł, według których można na rynku grać – powiedział dr Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan. – Do tej pory mieliśmy w przypadku umów-zleceń wolną amerykankę i duże naciski na to, żeby optymalizować koszty pracy. W największym stopniu ujawniały się one w przetargach publicznych, gdzie cena była jedynym bądź wiążącym kryterium każdego przetargu. Każdy, kto chciał go wygrać, musiał maksymalnie obniżać koszty, co często uderzało w pracowników na umowach zlecenie – tłumaczył ekspert.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Gość: Anna Grabowska ("Solidarność") i Grzegorz Baczewski ("Lewiatan")

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 12.33

pp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płaca minimalna. Ekonomiści: dobry moment do zmian

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 12:22
Rząd zajmie się dzisiaj projektem nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu. Przewiduje on, że od przyszłego roku zostanie wprowadzona minimalna stawka godzinowa - 12 złotych - dla umów zleceń i dla samozatrudnionych, bo obecna pensja minimalna dotyczy tylko osób zatrudnionych na etat.
rozwiń zwiń