Co zakłada projekt ustawy o Radzie Mediów Narodowych?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 13:08
- W tym projekcie ustawy chodzi o to, aby nie było bezpośrednich związków między mediami publicznymi a władzą publiczną - mówił w audycji "W samo południe" senator PiS Jan Maria Jackowski.
Audio
  • Jan Maria Jackowski o Radzie Mediów Narodowych (W samo południe/Jedynka)
Jan Maria Jackowski
Jan Maria JackowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sejm zdecydował, że projekt ustawy w sprawie Rady Mediów Narodowych będzie dalej procedowany. Posłowie nie zaakceptowali wniosku o odrzucenie projektu po pierwszym czytaniu. Za odrzuceniem było 208 posłów, przeciw - 233, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Czytaj więcej
kamera media 1200.jpg
Rada Mediów Narodowych. Projekt trafił do dalszych prac w komisji

Jan Maria Jackowski tłumaczył, że Rada Mediów Narodowych to będzie skrzyżowanie Rady Nadzorczej z Radą Powierniczą. Jak mówił senator PiS, ma liczyć pięciu członków wybranych przez Sejm i prezydenta, którzy będą decydowali o władzach mediów publicznych.

- Najważniejszą kwestią w tej ustawie jest "odczepienie" zależności funkcjonowania, kreowania władz w mediach publicznych od administracji rządowej, w tym wypadku od ministra skarbu - wyjaśnił polityk.

Gość Jedynki dodał, że niezależnie od tego ma funkcjonować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jakie będzie miała zadania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadziła: Marek Mądrzejewski

Gość: Jan Maria Jackowski (senator Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 10.06.2016

Godzina emisji: 12.30

mr/mg

Czytaj także

Rada Mediów Narodowych. Projekt trafił do dalszych prac w komisji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 12:23
Sejm zdecydował, że ustawa w sprawie Rady Mediów Narodowych będzie dalej procedowana. Posłowie nie zaakceptowali wniosku o odrzucenie projektu po pierwszym czytaniu. Za odrzuceniem było 208 posłów, przeciw - 233.
rozwiń zwiń