X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: coraz więcej osób będzie wynajmować mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 13:30
W krajach zachodnich zmieniają się wzory konsumpcji - są ukierunkowane bardziej na możliwość użytkowania niż posiadanie. To czeka również Polskę - mówił w Jedynce dr hab. Marek Rymsza, komentując badania na temat programu Mieszkanie Plus, przeprowadzone na zlecenie Polskiego Radia.
Audio
  • Badania na temat programu Mieszkanie Plus (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com

Z badań, które dla Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia wykonał Instytut Ariadna, wynika, że 54 procent ankietowanych wolałoby wynająć mieszkanie w ramach programu Mieszkanie Plus, 38 procent woli wziąć kredyt hipoteczny, 5 procent woli wynajmować mieszkanie na zasadach rynkowych.

- Wyniki nie są zaskoczeniem - stwierdził gość Jedynki, dr hab. Marek Rymsza z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zwrócił uwagę, że w krajach zachodnich, gdzie dobrobyt jest wyższy, oczekiwania rosną szybciej niż możliwości nabywcze. Dlatego ludzie na Zachodzie coraz częściej decydują się na korzystanie z dóbr o wyższym standardzie, a nie na ich kupowanie. Dodał, że należy tego oczekiwać i w Polsce.  - Coraz więcej osób będzie myślało bardziej w kategoriach luksusowej konsumpcji tu i teraz - ocenił. 

W programie rozmawiano również o programie "Rodzina 500+". Zdaniem eksperta na oceny trzeba poczekać, trzeba zobaczyć, na co przeznaczane będą środki.

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Samuel Pereira

Gość: dr hab. Marek Rymsza, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Uniwersytet Warszawski

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 12.33

agkm/gs

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA Mieszkanie Plus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkanie Plus: państwo dopłaci do oszczędności na cele mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 10:16
Program Mieszkanie Plus jest to propozycja dla wszystkich osób w każdym wieku, właścicieli i tych, którzy dopiero planują zakup nieruchomości. Jednym z jego filarów jest oszczędzanie na cele mieszkaniowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie Plus. Eksperci: dużo zależy od cen lokali

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 12:17
Trudno się dziwić, że Polacy są zainteresowani programem Mieszkanie Plus. Tak badania, które dla Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia przygotowała firma Maison&Partners, komentowali goście Pulsu Gospodarki.
rozwiń zwiń