X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik MON podsumował ćwiczenia Anakonda-16

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 13:35
- Ćwiczenia były opłacane z publicznych pieniędzy i wszyscy się na nie złożyliśmy, ale bezpieczeństwo jest bezcenne – podsumował w radiowej Jedynce manewry wojskowe Anakonda-16 Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON.
Audio
  • O zakończonych ćwiczeniach wojskowych Anakonda-16 Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON (W samo południe/Jedynka)
Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON
Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MONFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ćwiczenia Anakonda-16 trwały od 7 czerwca. Były to największe manewry wojskowe w Polsce po 1989 r. Wzięło w nich udział ponad 31 tys. żołnierzy z 23 krajów, w tym ok. 12 tys. z Polski. W manewrach uczestniczyło 3 tys. pojazdów, ponad 100 samolotów i śmigłowców oraz 12 okrętów.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz mówił, że najważniejszy jest sam fakt, że w Polsce będą stacjonować wojska sojusznicze i to jest już pewne. - To podniesie bezpieczeństwo Polski, a tym samym całego sojuszu - podkreślał gość Jedynki.

- Ćwiczenia Anakonda-16 potwierdziły, że NATO jest w stanie przeprowadzić wielkie manewry wojskowe. Odbywały się one w warunkach wojny hybrydowej, czyli wojny propagandowej i dezinformacyjnej ze strony potencjalnego agresora. Odbyły się ćwiczenia pierwszych oddziałów obrony terytorialnej, które mają przeciwdziałać tej wojnie. Dali radę sobie świetnie – powiedział Misiewicz.

Anakonda odbywa się co dwa lata, począwszy od 2006 r. Organizatorem jest polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. We wszystkich poprzednich edycjach Anakondy - ta była szósta - wzięło udział prawie 50 tys. żołnierzy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Bartłomiej Misiewicz (rzecznik MON)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 12.33

mfm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak